اخبار

گفتمان حضور در محافل قرآن با طرح قرآنی ۳۱۳ رنگ می‌گیرد

گفتمان حضور در محافل قرآن با طرح قرآنی ۳۱۳ رنگ می‌گیرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: یکی از جنبه‌های طرح قرآنی ۳۱۳ ذیل قرارگاه شهید آوینی این است که گفتمان حضور در محافل قرآن را پررنگ تر کنیم و هر شهرستان در فصل یک کرسی تلاوت با حضور قاری مطرح کشوری داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، علی فرخنده روز گذشته۲۲ اردیبهشت در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: قرارگاه فرهنگی هنری شهید آوینی یکی از ابتکارات دولت سیزدهم است که از سال گذشته راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: این طرح در خراسان جنوبی حدود ۹ ماه است که در نشست‌های نخبگانی اجرا شده  و حدود ۶ طرح مهم از استان تصویب و بودجه گذاری شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: یکی از این طرح‌ها، طرح قرآنی ۳۱۳ است که اجرای آن با همکاری ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آغاز شده است و تشکل‌های دیگری به اجرای این طرح به مرور زمان اضافه خواهند شد.

فرخنده تصریح کرد: یکی از جنبه‌های این طرح این است که گفتمان حضور در محافل قرآن را پررنگ تر کنیم و هر شهرستان در فصل یک کرسی تلاوت با حضور قاری مطرح کشوری داشته باشد.

وی بیان کرد: در راستای سیاست حفظ قرآن کریم یک درگاه الکترونیکی در حال طراحی شدن است و هر حافظ به یاد یک شهید وارد سامانه می‌شود و به یاد آن شهید کار حفظ را ادامه خواهد داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: در راستای این طرح در بیرجند هر ماه یک کرسی تلاوت قرآن کریم اجرا خواهد شد و به دنبال برگزاری کارگاه‌های تخصصی و آموزشی جهت شناسایی استعدادهای قرآنی در استان هستیم و نیاز بیشتری است تا انس با قرآن کریم داشته باشیم.

فرخنده با اشاره به اینکه طرح جوانه‌ها نیز با حضور ۷۰۰ نفر برای حضور در کارگاه‌های آموزشی تخصصی تربیت فرهنگی، تربیت رسانه‌ای و تئاتر بچه‌های مسجد در خراسان جنوبی اجرا می‌شود، گفت: این ماموریت به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد واگذار می‌شود تا جریان هنر را در مساجد رشد دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح «خاوران» و بزرگداشت آیت الله تهامی نیز در دستور کار داریم، تصریح کرد: طرح تربیت ۵۰۰ نفر کنشگر فرهنگی را با عنوان «رواق» با قدرت در حال اجرا است.
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۳:۳۸