اخبار

هزینه کرد بودجه استانی با اولویت شورای فرهنگ عمومی

هزینه کرد بودجه استانی با اولویت شورای فرهنگ عمومی
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور در نشست شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری بر هزینه‌کرد بودجه‌های استانی در مسیر اولویت شناسی شورای فرهنگ عمومی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی روز یکشنبه 5 آذرماه 1402 در نشست شورای فرهنگ عمومی استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد با اشاره به پیشرفت‌های نظامی در کشور گفت: با پیشرفت‌هایی که در حوزه‌های نظامی داشتیم، محتاج هیچ کشوری نیستم، اکنون تجهیزات نظام به کمک هوش مصنوعی تولید می‌شود که در دنیا بی‌نظیر است.

خسروپناه با اشاره به کادر اداری کم تعداد در حوزه‌های پیشرفته نظامی افزود: در امور فرهنگی مدام از کمبود نیز گلایه می‌شود، به نظر می‌رسد که علت این گلایه به روحیه بسیجی نهاد‌ها برمی‌گردد چراکه فرهنگ بسیجی فرهنگ ارزشمندی است، این فرهنگ دارای روحیه جهاد، ایثار، تقوا، تواضع و عقلانیت است.

وی گفت: مسئولان خواسته‌های خود را در حوزه‌های علم، فناوری، فرهنگی و اجتماعی را بیان کنند تا از سوی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی با رویکرد پروژه‌محوری افزود: خوشبختانه برای برش‌های استانی نقشه مهندسی فرهنگی بودجه ویژه از سوی دولت و مجلس اختصاص یافته است در صورت تدوین آن، امکان تحقق این بودجه در سال جاری وجود دارد.

خسروپناه گفت: باید روحیه ولایتمداری به اهل بیت (ع) در میان جوان ترویج شود چراکه اینگونه انس با اهل بیت (ع) پیدا می‌کنند، برای این کار باید از آموزش و پرورش اقدام کرد.

وی افزود: اگر دولت‌های اسلامی سوره مائده را می‌خواندند و می‌فهمیدند که با کمک به رژیم صهیونیستی، نه تنها به مردم غزه ظلم می‌کنند چراکه شراکت در جنایت رژیم صهیونیستی است بلکه ولایتمداری کفار و یهود را که در مقابل اسلام ایستاده‌اند، پذیرفته‌اند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کارکرد قرارگاهی شورای فرهنگ عمومی گفت: اولویت‌های شورای فرهنگ عمومی استان‌ها باید متناسب با اولویت‌های استانی تعریف شود چراکه برای مصوبات شورای فرهنگ عمومی بودجه جداگانه در نظر گرفته نمی‌شود و باید با بودجه‌های استانی اولویت‌ها پیش روند.

خسروپناه افزود: این مطالبه منطقی نیست که هر سازمان و نهاد کار خودش را انجام دهد و این انتظار باشد که برای هر مصوبه شورای فرهنگ عمومی بودجه جدید اختصاص یابد، بودجه‌ها باید در مسیر اولویت‌شناسی شورای فرهنگ عمومی هزینه شود. البته ضروری است که جایگاهی برای شورای فرهنگ عمومی تعریف شود که دستگاه‌ها نتوانند خلاف مصوبه آن عمل کنند

۸ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۵۶