یکشنبه / ۱۷ مهر ۱۴۰۱ / ۱۴:۲۷
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۵۴۰۵
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات
دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار می‌کند:

نشست تخصصی تجربه‌نگاری خبرگزاری‌ها از پخش زنده

نشست تخصصی تجربه‌نگاری خبرگزاری‌ها از پخش زنده
(یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱) ۱۴:۲۷

 

 

 

هم‌اندیشی«تجربه‌نگاری خبرگزاری‌ها از پخش آنلاین »روزسه‌شنبه19 مهر ماه از ساعت 10 الی 12 در سالن اجتماعات معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی برگزار می‌شود.سرویس پخش زنده اینترنتی، یکی از قابل اطمینان‌ترین سرویس‌های پخش زنده در جهان است که با بهره مندی از قوی‌ترین پورت‌ها و منابع سخت افزاری، استقرار سرورها در معتبرترین دیتا سنترهای جهان و استفاده از به روزترین تکنولوژی‌ها، بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات پخش زنده ویدیوئی را با امکاناتی بی نظیر برای کاربران خود فراهم کرده است. به دنبال شکل‌گیری این تکنولوژی، ایران هم از این شرایط بی‌نصیب نمانده است. علاقه‌مندان بهپخش و استفاده آنلاین در این کشور، روز به روز افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و باعث ایجاد تغییر سبک زندگی، ذائقه کاربران، استفاده مفید از بسترها و پلت فرمهای مختلف تهیه فایل‌های استریم شده در حوزه های مختلفی همچون (آموزش، رویدادهایمجازی، گردهمایی‌هایورزشی، کنسرت‌هایآنلاین، بازاریابی، مذاکراتمحلیدولتها و...)  بر جذابیت مطالب افزوده است که خود سبب افزایش بازدیدهای متعدد می‌شود. اهمیت این موضوع کمک شایانی به جذب افزایش مخاطب در خبرگزاری‌ها، به‌خصوص خبرگزاری‌هایی که مبادرت به پخش زنده جذاب و دیدنی می‌ورزند، کرده است. لذا این مهم، نیاز به هرچه بیشتر بررسی و پرداختن  به ویژه در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها که به عنوان اتاق فکر در حوزه رسانه‌ها  محسوب می‌شود دارد. بنابراین پرسش اصلی مهم این حوزه، چیستی ذات پخش زنده می‌باشد. و اینکه در دنیای پخش زندهچهمی‌گذرد؟

 دفترمطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها به منظور بررسی این موضوع تخصصی نشستی با حضور مدیران مسئول ،اساتید و دست‌اندرکاران این حوزه برگزار می‌کند .در این هم اندیشی، محورهای زیر مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد:

·          چه کاربردهایی را می‌توان برای پخش آنلاین در جریان کار خبرگزاری ها متصور بود؟

·         در حال حاضر به چه میزان از پخش زنده در کار خبرگزاری استفاده می‌شود؟

·         پخش آنلاین چه نکات مثبت و منفی در امر اطلاع‌رسانی دارد؟

·         نکات قوت و ضعفپخش زنده در خبرگزاری‌ها چیست؟

 

سخنرانان:

-         فرشته مرادی،مدیر عامل خبرگزاری پانا

-         عبدا.. عبداللهی، سردبیر خبرگزاری تسنیم

-         محمود رضا امینی ، مدیر عامل خبرگزاری موج

-         صادق وفایی نیکو، دستیار معاون خبر خبرگزاری ایسنا

-         زهره جوادیه ، کارشناس و مجری برنامه

دانشجویان ، خبرنگاران و علاقمندان حوزه رسانه امکان شرکت در این نشست را به صورت حضوری به نشانیتهران،‌ خیابان قائم مقام فراهانی،‌ بالاتر از تهران کلینیک،‌ کوچه هشتم، ‌پلاک 15دارند.

 

 

 

تعداد بازدید : ۲,۲۱۱
(یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱) ۱۴:۲۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید