شنبه / ۲۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۶
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۵۲۷۹
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات

نتایج اولیه رتبه‌بندی روزنامه‌ها اعلام شد

نتایج اولیه رتبه‌بندی روزنامه‌ها اعلام شد
(شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۴۶

کمیته رتبه‌بندی روزنامه‌ها در اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نتایج اولیه دور جدید رتبه‌بندی را اعلام کرد.

به‌گزارش گروه فرهنگی ایرنا از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲۶۵ روزنامه سراسری، منطقه ای و استانی، با تکمیل و ارسال فرم‌های خوداظهاری، در این دور از رتبه‌بندی شرکت داشته‌اند.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، طی فراخوانی از مدیران مسئول روزنامه‌ها خواسته بود برای شرکت در دور جدیدِ رتبه‌بندی روزنامه‌ها، دو نسخه از پنج شماره اعلام شده روزنامه خود را ارسال کنند.

مستنداتِ ارسالی مطابق شیوه‌نامه در دو مرحله کارشناسی و ارزیابی، مورد بررسی دقیق هیأت ارزیابی قرار گرفت.

یک نفر از روزنامه‌های بخش دولتی یا عمومی شرکت کننده در طرح، یکی از اعضای هیأت مدیره انجمن روزنامه‌های غیردولتی به عنوان دبیر، یک استاد روزنامه‌نگاری با معرفی دفترمطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، یک نفر از طرف روزنامه‌های  غیرسراسری به انتخاب شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات و یک نفر با معرفی هیأت مدیره انجمن مدیران مسئول روزنامه‌های غیردولتی اعضا هیأت ارزیابی را تشکیل می‌دادند.

بنابر گزارش معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، بررسی‌های کارشناسی و ارزیابی در هیأت ارزیابی طی ۲۲ جلسه انجام و نتایج اولیه مطابق فایل پیوست منتشر شد. در این فایل امتیازات هر روزنامه به تفکیک امیتاز خوداظهاری و امتیاز هیأت ارزیابی برای هر شاخص ذکر شده است.

بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، مدیران مسئول روزنامه‌ها تا سوم دی ماه جاری فرصت دارند، اعتراضات احتمالی خود به نتایج رتبه‌بندی را با سربرگ و امضای مدیرمسئول روزنامه به شماره ۸۸۷۴۷۷۴۵-۰۲۱ نمابر کنند. در نامه ارسالی لازم است، شاخص مورد اعتراض و شماره تماس مستقیم مدیرمسئول برای اعلام زمان حضور در جلسه تجدیدنظر ذکر شود.

هیأت تجدیدنظرکه اعضای آن با هیأت ارزیابی متفاوت ‌است، با ترکیب زیر تشکیل می شود:

١) مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی(رئیس هیأت)

٢) مدیرکل دفترمطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها(دبیر هیأت)

٣) یکی از اعضای هیأت‌مدیرة انجمن روزنامه‌های غیردولتی به انتخاب هیأت مدیره آن انجمن

٤) یکی از اعضای هیأت ‌مدیره شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات کشور به انتخاب خود آنان

۵) یک روزنامه‌نگار با سابقه به انتخاب انجمن پیشکسوتان مطبوعات

هیأت تجدیدنظر پس از برنامه‌ریزی‌های لازم، تاریخ جلسات بررسی و نوبت هریک از مدیران مسئول محترم روزنامه های معترض را به آنان اعلام می کند. نتایج نهایی پس از رسیدگی به اعتراضات در هیأت تجدید نظر، منتشر می‌شود.

نتایج نهایی دور چهارم رتبه بندی پایگاه‌های خبری

رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری استانی

رتبه بندی پایگاه های خبری تخصصی و اختصاصی

برگرفته از: ایرنا

گرد آوری: الهه اردلانی

 

 

تعداد بازدید : ۲,۲۶۸
(شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید