شنبه / ۲۲ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۷
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۵۲۴۱
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات
توسط یونسکو ایران؛

اولین دوره جامع خبرنگاری بحران برگزار می‌شود

اولین دوره جامع خبرنگاری بحران برگزار می‌شود
(شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۰۷
دوره جامع خبرنگاری بحران توسط باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه‌ای یونسکو ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه‌ای یونسکو ایران، دوره جامع «خبرنگاری بحران» با هدف ارتقای توانمندی خبرنگاران، عکاسان، تصویربرداران و مستندسازان در هنگام وقوع بحران‌های مختلف توسط باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه‌ای یونسکو ایران برگزار می‌شود.

در این‌دوره تلاش خواهد شد با تکیه بر تجربه زیسته‌های فعالان رسانه‌ای حاضر در صحنه‌های بحران‌های مختلف داخلی و منطقه‌ای نسبت به ارائه روش‌های راهبرد محور جهت اتخاذ راهکارهای عملیاتی رسانه‌ای اثرگذار اقدام شود.

«آشنایی با بحران و انواع آن»، «تعریف خبرنگاری بحران و شرایط آن» و «بایدها و نبایدهای میدانی برای اصحاب رسانه در بحران» طی روزهای یکم، سوم و هشتم آذر توسط حسن شمشادی، «اخلاق حرفه‌ای در خبرنگاری بحران» دهم آذر ماه توسط حسن قربانی، «بایسته‌های عکاسی و تولید محتوای تصویری در بحران» ۱۵ آذر توسط حسن قایدی، «مستندسازی در بحران» ۱۷ آذر توسط محسن اردستانی و «بایسته‌های سواد رسانه‌ای در بحران» ۲۲ آذر توسط معصومه نصیری سرفصل‌هایی است که در این دوره آموزش داده خواهد شد.

این دوره از اول آذر روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان جهت حضور در دوره جامع «خبرنگاری بحران» می‌توانند از طریق دایرکت صفحه باشگاه مدیریت رسانه و توسعه سواد رسانه‌ای یونسکو ایران به آدرس @Unesco.mediaclub اقدام کنند.

این دوره کاربردی به اهالی رسانه جهت بهبود تولیدات مختلف رسانه‌ای به هنگام وقوع انواع بحران‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی کمک خواهد کرد. لازم به ذکر است در پایان برای حاضران در دوره مدرک معتبر صادر خواهد شد.

شیوه‌های اطلاع‌رسانی رسانه‌های کشور در چند بحران سه دهه اخیر به‌صورت کارگاهی در این دوره بررسی و آسیب‌شناسی خواهد شد.

به نقل از: خبرگزاری مهر

گردآوری:الهه اردلانی

 

تعداد بازدید : ۲,۱۸۸
(شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید