دوشنبه / ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۲
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۵۰۴۲
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات

باشگاه‌ مدیریت ارتباطات یونسکو – ایران تاسیس شد

باشگاه‌ مدیریت ارتباطات یونسکو – ایران تاسیس شد
(دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۵۲

«باشگاه‌ مدیریت ارتباطات یونسکو – ایران» با هدف نشر، توسعه و ترویج دانش مدیریت ارتباطات با انگیزه ارتقای سطح دانش و بینش عمومی حوزه ارتباطات تاسیس شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و به نقل از  خبرگزاری ایرنا از باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو- ایران، باشگاه‌های یونسکو نهادهایی مردمی در سراسر جهان هستند که با تکیه بر تجارب، مهارت‌ها و چشم‌انداز خاص هر جامعه، در راه صلح و تعامل میان جوامع انسانی فعالیت می‌کنند. این باشگاه‌ها از گروه‌هایی از افراد داوطلب از هر سن، حرفه و موقعیت اجتماعی تشکیل می‌شوند که باوری مشترک و محکم به آرمان‌های یونسکو دارند.

بر همین اساس باشگاه‌ مدیریت ارتباطات یونسکو – ایران با انگیزه ارتقای سطح دانش و بینش عمومی و اعتلای آموزش، علم و اشاعه مبانی اصیل ایرانی و اسلامی بر اساس اهداف مطروحه فرهنگی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و چارچوب‌های کمیسیون ملی یونسکو – ایران با التزام به رعایت مقررات موضوعه کشوری و ضوابط حاکم بر تاسیس باشگاه‌های یونسکو و بر طبق مشخصات و شرایط پیش‌بینی شده در این اساسنامه تشکیل شده است.

هدف از تشکیل این باشگاه که سیدغلامرضا کاظمی‌دینان رئیس‌کل و امیرعباس تقی‌پور به سمت دبیرکل آن منصوب شده‌اند، نشر، توسعه و ترویج دانش مدیریت ارتباطات، معرفی آخرین دستاوردها و تبادل تجارب موفق در حوزه مدیریت ارتباطات، هم‌افزایی و توسعه تعامل حرفه‌ای با انجمن‌ها، موسسات، نخبگان و فعالان حوزه مدیریت ارتباطات، برقراری تعامل مناسب میان فعالان حوزه مدیریت ارتباطات با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی است.

همچنین موضوع اصلی فعالیت باشگاه‌ مدیریت ارتباطات یونسکو – ایران بر اساس آخرین تعاریفی که از مدیریت ارتباطات در محافل دانشگاهی و علمی انجام شده است، متناسب با اهداف تعریف شده، در حوزه رسانه، روابط‌ عمومی، تبلیغات، بازاریابی و جامعه اطلاعاتی خواهد بود.

اعضای هیئت موسس این باشگاه را سیدغلامرضا کاظمی‌دینان، امیرعباس تقی‌پور، ابراهیم کاظم‌پور اقدم، مجتبی نظری، منصور ساعی و مجید محمدخانی غیاثوند و همچنین اعضای هیئت رئیسه را سیدغلامرضا کاظمی‌دینان، امیرعباس تقی‌پور، مجید محمدخانی غیاثوند، مجتبی نظری و منصور ساعی تشکیل می‌دهند.

گرد آورنده: الهه اردلانی

تعداد بازدید : ۲,۱۱۲
(دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید