یکشنبه / ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۵
سرویس : دفتر مطالعات
کد خبر : ۱۴۵۸۹
گزارشگر : ۲۳۷۷۳
سرویس دفتر مطالعات
دبیر کمیته رسانه سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای خبر داد

ارسال ۱۶۰ مقاله به همایش/استقبال از محور کرونا و سواد رسانه‌ای

ارسال ۱۶۰ مقاله به همایش/استقبال از محور کرونا و سواد رسانه‌ای
(یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۱۵

دبیر کمیته رسانه و تبلیغات سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و تبلیغاتی از ارسال ۱۶۰ چکیده مقاله به این رویداد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و به نقل از خبرگزاری مهر، معصومه نصیری با بیان اینکه سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی آبان‌ماه، سال جاری برگزار خواهد شد، اظهار کرد: از میان ۱۶۰ چکیده مقاله ارسال شده برای همایش، ۱۱۸ مورد پذیرش شورای علمی قرار گرفته است.

وی افزود: پژوهشگرانی که چکیده آنها مورد پذیرش قرار گرفته می‌توانند تا پایان مرداد ماه و از طریق سایت این همایش اصل مقالات خود را ارسال کنند.

نصیری با بیان اینکه محورهای همایش با مرکزیت بحث «حکمرانی» اعلام و اطلاع رسانی شد، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، محور «کرونا و سواد رسانه‌ای» نیز به صورت ویژه در بین محورها قرار گرفت که با استقبال پژوهشگران نیز مواجه شد. مسأله‌ای که اساساً مدل‌های حکمرانی را نیز تحت تأثیر خود قرار داده و تحولاتی را رقم زده است.

دبیر کمیته رسانه و تبلیغات سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی اعلام کرد: همایش در صورت فراهم بودن شرایط و کاهش خطرات متأثر از کرونا به صورت حضوری و در غیر این صورت در قالب‌های مجازی که متعاقباً اعلام خواهد شد، برگزار می‌شود.

نصیری یادآور شد: این همایش از درجه علمی ISC برخوردار است و ذیل شش حوزه موضوعی «نسبت حکمرانی نوین و سواد رسانه‌ای»، «بومی‌سازی ادبیات نظری سواد رسانه‌ای»، «مردمی‌سازی سواد رسانه‌ای»، «سواد رسانه‌ای و فعالیت رسانه‌ها»، «کارگزاران و سواد رسانه‌ای» و «کاربردسازی سواد اطلاعاتی» توسط دانشگاه امام صادق (ع) و مشارکت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

گرد آوری خبر :الهه اردلانی

تعداد بازدید : ۳,۳۳۷
(یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹) ۰۹:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید