اخبار

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب جامعه، موضوعی بسیار مهم و جدی است

اصلاح وضعیت پوشش و حجاب جامعه، موضوعی بسیار مهم و جدی است
منصور واعظی دبیر شورای فرهنگ عمومی و عضو کمیته ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب کشور در برنامه دیروز، امروز، فردا در پاسخ به این سؤال که آیا این کمیته متشکل از 22 عضو وزارتخانه‌ها، نهادها، سازمان‌ها با گذشت 6-5 سال از تصویب آن مقرر شده بود، هر 6 ماه یک مرتبه گزارش عملکرد خود را به شورای عالی انقلاب فرهنگی بدهد؟
منصور واعظی دبیر شورای فرهنگ عمومی و عضو کمیته ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب کشور در برنامه دیروز، امروز، فردا در پاسخ به این سؤال که آیا این کمیته متشکل از 22 عضو وزارتخانه‌ها، نهادها، سازمان‌ها با گذشت 6-5 سال از تصویب آن مقرر شده بود، هر 6 ماه یک مرتبه گزارش عملکرد خود را به شورای عالی انقلاب فرهنگی بدهد؟ اظهار داشت: مسئله مهم این است که این مصوبه اجرا شده است یاخیر. لذا آنچه که من به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور می‌توانم بگویم، این است که می توان گفت با کارهای صورت گرفته وضعیت پوشش و حجاب در کشور به چه صورت است.
   وی ادامه داد: جلسات این کمیته تا زمانی که در وزارت فرهنگ بود به طور مرتب انجام می‌شد، ولی از زمانی که به وزارت کشور رفت، مدتی طول کشید تا منسجم شود، اما امروز این جلسات در آنجا نیز تشکیل می‌شود.
   عضو کمیته ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب کشور گفت: موضوع اصلاح وضعیت پوشش و حجاب جامعه موضوعی بسیار مهم و جدی است و اصلاح آن نیاز به عزم همه 26 دستگاه مسئول دارد.
   واعظی در پاسخ به این سؤال که آیا بررسی کرده‌اید که این 26 دستگاه چند درصد از وظایف خود را پیش برده‌اند، بیان داشت: اگر عزم جدی در این دستگاه‌ها وجود داشت امروز وضعیت پوشش و حجاب در جامعه این طور نبود که در شهر می‌بینیم.
   وی تاکید کرد: باید تصمیمم بگیریم با همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها موضوع را پیش برده و به آن عمل کنیم، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه خوبی است، اما همانگونه که اگر نسخه پزشک عمل نشود نتیجه نخواهد داشت، اگر این مصوبه نیز اجرایی و عملیاتی نشود مشکلات حل نخواهد شد.
 دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: عزم جدی در دستگاه‌ها و قوای مختلف ایجاد نشده است و آنها وظایف خود به درستی انجام نمی‌دهند، چرا که اگر انجام می دادند وضعیت پوشش و آرایش جامعه به گونه‌ای دیگر بود.
۳۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۷
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید