اخبار

«فکر، ایده و دغدغه» نرم‌افزار اصلی حل مسائل فرهنگی است

«فکر، ایده و دغدغه» نرم‌افزار اصلی حل مسائل فرهنگی است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تاکید بر اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی "مسأله‌محور" و ناظر بر خروجی مطلوب برگزار می‌شود گفت: «فکر، ایده و دغدغه» نرم‌افزار اصلی حل مسائل فرهنگی است.

به گزارش رئیس شورای فرهنگ عمومی استان سمنان:، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی در یکصد و سیزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با اشاره به اهداف برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی استان گفت: از ابتدا نیز بنا بود جلسات شورای فرهنگ عمومی استان ناظر بر خروجی مطلوب و هدفمند برگزار شود و انتظار داریم مصوبات این جلسه با دقت توسط اعضا پیگیری شود و اعضا شخصا در جلسات حضور یابند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت از حضور پرشور اقشار مختلف مردم در مراسم تشییع پیکر شهدا و برنامه‌های یادبود تقدیر کرد و گفت: شهدای حادثه اخیر بویژه ریاست فقید جمهوری اسلامی ایران دارای ویژگی‌های برجسته‌ای همچون اخلاص، فداکاری و تلاش شبانه‌روزی بودند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان سمنان، شهادت آیت‌الله رئیسی را یادآور واقعه شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان عنوان کرد و گفت: پیام حضور میلیونی مردم در این برنامه‌ها نشان داد ملت ایران همچنان نظام و انقلاب خود را دوست دارند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در استان سمنان با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید امیرعبداللهیان نیز افزود: این شهید والامقام افتخار استان سمنان محسوب می‌شود که یکی از اقدامات بزرگ و ماندگار او، ایجاد ارتباط میان میدان و دیپلماسی است.

مطیعی، پیوند اخلاق با سیاست را یکی دیگر از هنرهای بی‌نظیر وزیر امور خارجه فقید جمهوری اسلامی ایران دانست و ابراز امیدواری کرد: چنین شخصیت‌هایی الگوی مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران باشند و شاهد تداوم روحیه خدمتگزاری در بین مسئولان کشور باشیم.
امام جمعه سمنان با بیان اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی باید مسأله محور و همراه با تضارب آرا برگزار شود تصریح کرد: بعنوان مثال در خصوص مساله جمعیت و فرزندآوری آیا مقدمات و لوازم مورد نیاز برای اجرای قوانین فراهم شده است؟
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با یادآوری تاکیدات شهید رئیسی در خصوص قانون جوانی جمعیت اظهار داشت: آیا نظام بهداشتی و درمانی در خصوص افزایش جمعیت و فرزندآوری از اهتمام و جدیت کافی برخوردار است؟
نماینده ولی فقیه در استان سمنان، تدوین کتب درسی با محوریت افزایش جمعیت را ضروری دانست و گفت: وقتی صحبت از کار فرهنگی در مورد مساله جمعیت به میان می‌آید باید از همه لوازم و ظرفیت‌های موجود بهره گرفت نه اینکه به چند راهکار محدود اکتفا شود.
مطیعی با اشاره به ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در قوانین و اسناد بالادستی در خصوص افزایش جمعیت و فرزندآوری افزود: اگر در این زمینه به چاپ کتاب بسنده کنیم اما این کتب مورد استقبال قرار نگیرند و موثر واقع نشوند نباید انتظار داشته باشیم اتفاقات مثبتی در باب جمعیت رقم بخورد!
امام جمعه سمنان فکر، ایده و دغدغه را نرم‌افزار اصلی در تحقق اهداف مربوط به مساله جمعیت عنوان کرد و گفت: بالا بودن نرخ طلاق از یکسو و پایین بودن نرخ فرزندآوری در استان از سوی دیگر، زمینه‌ساز وقوع بحران جمعیت در استان سمنان شده است.
وی با هشدار در خصوص کاهش شدید نرخ فرزندآوری از دهه ۶۰ تاکنون اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در این زمینه در دست اقدام دارد، ابلاغ مساله به کارگروه‌های تخصصی و دریافت منظم گزارش عملکرد دستگاه‌های مربوطه است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: امیدواریم انتخابات آتی، زمینه‌ حل مشکلات کشور در بخش‌های مختلف را فراهم کند.

نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با حضور معاون استاندار و سایر اعضا در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد.

 
۹ خرداد ۱۴۰۳ ۰۶:۴۷
روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی استان سمنان |