اخبار

در سی و چهارمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بررسی شد

در سی و چهارمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بررسی شد
اهکارهای اجرایی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جهاد اقتصادی دبیر شورای فرهنگ عمومی، در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر تعامل دستگاه­ها و نهادهای مختلف برای ایجاد پیوند عمیق میان روحیه جهادی و فرهنگ ایثارگری تأکید کرد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی، در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  بر تعامل دستگاه­ها و نهادهای مختلف برای ایجاد پیوند عمیق میان روحیه جهادی و فرهنگ ایثارگری تأکید کرد.
    منصور واعظی  درخصوص موضوعات مطرح شده در سی و چهارمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: در جلسه اخیر این شورا برای برپایی اردوهای راهیان نور در غرب کشور در فصل تابستان تصمیماتی اتخاذ شد که بر همکاری مؤثر دستگاه­های عضو شورا در برنامه ­ریزی تابستانی برای نوجوانان و جوانان در قالب اردوهای راهیان نور در استان­های غربی کشور تأکید دارد.
    وی بیان داشت: همه دستگاه­ها و نهادهای دولتی باید در این امر مشارکت جدی و فعال داشته باشند و برنامه­ های پرشور و مناسب را در استان­های غرب کشور از جمله آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه به منظور نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار نمایند.
    واعظی درخصوص اهداف این اردو تصریح کرد: هدف از برگزاری این اردوها آشنایی نسل جوان با دستاوردهای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی است، که موجب تقویت روحیه ایثارگری در میان اقشار مختلف کشور به ویژه نوجوانان و جوانان خواهد شد.
    وی درخصوص نامگذاری سال ۹۰ به عنوان سال «جهاد اقتصادی» اظهار داشت: دستگاه­ها و نهادهای مختلف باید برنامه­ها و وظایف خود را در راستای ایجاد پیوند عمیق میان روحیه جهادی و فرهنگ ایثارگری تبیین نمایند.
    دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ادامه افزود: درخصوص راهکارهای اجرایی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جهاد اقتصادی، دستگاه­های عضو شورا موظف شدند برنامه­ های خود را در سه حوزه تهیه و ارایه نمایند. این سه حوزه عبارتند از : اول چگونگی پیوند دادن برنامه ­های دستگاه­های عضو در داخل مجموعه کارکنان آن دستگاه یعنی نحوه تحقق روحیه جهادی در مجموعه کارکنان؛ دوم ارایه برنامه برای عملی و نهادینه ساختن فرهنگ جهاد اقتصادی در دستگاه­های مرتبط مانند صدا و سیما در فضای عمومی جامعه؛ سوم تهیه، تنظیم و ارایه برنامه­ های فرهنگی برای مراکز اقتصادی توسط دستگاه­های عضو.
    در این جلسه همچنین مصوب شد گزارش برنامه­ های مربوط به هر یک از سه حوزه یاد شده توسط دستگاه­های عضو تهیه و به دبیرخانه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارسال شود.
    واعظی خاطرنشان ساخت: برای تسریع و تسهیل در انجام این مهم کمیته­ ای در دبیرخانه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل خواهد شد.
    واعظی در بخش پایانی سخنان خود راهکارهای اجرایی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جهاد اقتصادی را برشمرد و گفت: برگزاری نشست­های تخصصی، تدوین نظام پژوهشی، حمایت از تولید کتاب، حمایت از راه­ اندازی انجمن نشریات و برگزاری برنامه­ های کتابخوانی برای دانش­ آموزان در حوزه ایثار و شهادت؛ تدوین منشور فرهنگ ایثار و شهادت؛ برگزاری سلسله دیدارهای جوانان با ایثارگران؛ برگزاری همایش تجلیل از ایثارگران استانی؛ تعامل و ارتباط با صدا و سیما برای ساخت برنامه­ های فرهنگی مرتبط با ایثار، جهاد و دفاع مقدس؛ جمع­ آوری و انتشار اسناد فرهنگی دوران دفاع مقدس و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای جامعه ایثارگری از جمله این راهکارهای اجرایی است.
     لازم به ذکر است در ابتدای جلسه اخبار فرهنگی مرتبط با حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و  برنامه­ ها و فعالیت­ها به مناسبت سال­روز فتح خرمشهر در عملیات بیت­ المقدس از سوی اعضا ارایه شد.
۲۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۵
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید