اخبار

شایسته است عزم جدی در جهت اعتلای فرهنگ عمومی استان و کشور شکل گیرد.

شایسته است عزم جدی در جهت اعتلای فرهنگ عمومی استان و کشور شکل گیرد.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: علاوه‌بر اعتبارات استانی از سهم مسئولیت‌های اجتماعی به فرهنگ استان نیز اعتباری اختصاص داده شود و در اختیار متولیان قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام عصر چهارشنبه مورخ 1403/01/29 در نشست شورای فرهنگ عمومی استان افزود: شایسته است که عزم جدی در جهت اعتلای فرهنگ عمومی استان و کشور شکل گیرد که نیاز به دغدغه‌مندی، هم‌اندیشی و پیگیری طرح‌ها و اجرایی کردن آن است.اگر چه وضعیت فرهنگی ایران و کشور با شرایط ایده‌آل فاصله دارد اما نباید ناامید باشیم و با تمامی توان در این راستا تلاش کنیم.

در سال گذشته تعدادی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی عملیاتی شد که جای قدردانی دارد و بخش‌هایی هم عملیاتی نشد که می‌طلبد امسال با جدیت و حساسیت بیشتر پیگیری و اجرا شود و امسال به فضل الهی مصمم شویم که مصوبات را در میدان عملیاتی کنیم تا آثار مطلوب آن متوجه جامعه شود.

ایشان از حضور گسترده و پرشور مردم در تشییع پیکر فرمانده و جانباز سال‌های دفاع مقدس جمعلی کیانی قدردانی کرد و گفت: این رزمنده ولایت‌مدار و مخلص انسانی بود که همه هم و غمش دین و ارزش‌های ایمانی بود و تلاش خود را برای پیشبرد ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی به کار گرفت که جای خالی این مجاهد در راه خدا احساس می‌شود.

وی بر تداوم برنامه‌های فرهنگی موثر در استان از جمله نشست‌های تبیینی قرآن کریم تأکید کرد و گفت: مشارکت بیش از چهار هزار نفر از خانواده‌ها و برگزاری ۲ هزار جلسه قرآنی در ماه مبارک رمضان اقدام شایسته ای بود که انتظار می‌رود چنین برنامه‌هایی در طول ایام سال تداوم داشته باشد.امسال اجرای برنامه‌های تبیینی قرآن کریم در استان محسوس بود و اجرای برنامه نهج‌البلاغه‌خوانی به نحو خوبی در استان اجرا شد.

نکونام در ادامه با اشاره به برنامه‌های فرهنگی روز شهرکرد، اظهار داشت: برنامه‌ها به نحوی اجرا شود که همه قومیت‌ها و اقوام استان را پوشش دهد چراکه شهرکرد مرکز استان و نماینده همه اقوام است.

وی با تأکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی موثر در خنثی‌سازی جنگ نرم دشمن، تصریح کرد: در جنگ نرم باید مراقب بیشتری صورت گیرد چراکه دشمن در حوزه فرهنگی متمرکز شده است و تلاش دارد کشور را از درون تهی و فرهنگ ایرانی اسلامی را از مردم ایران بگیرد و بمباران رسانه‌ای علیه کشور راه انداخته‌اند که نباید در قبال آن بی‌تفاوت باشیم.

امام جمعه شهرکرد افزود: در مواجهه با جنگ نرم دشمن دستگاه‌های مربوط با یکدیگر هم‌افزایی کرده و به وظایف خود در این خصوص عمل کنند.

در این نشست رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد از پیش‌بینی ۵۰ عنوان برنامه ویژه روز شهرکرد خبر داد و گفت: این برنامه‌ها از ۲۵ تا ۳۱ شهرکرد در سطح شهر برگزار می‌شود.

اکبر ایازی افزود: غبارروبی گلزار شهدای گمنام، اجرای ۲ جشن در روزهای ۳۱ و ۲۷ اردیبهشت، برپایی نمایشگاه در فرهنگسرا، اجرای آیین سنتی چراغ‌بران در امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون، رونمایی از پنج جلد کتاب، اجرای هفت برنامه محوری در هفت مسجد شهر، تور شهرکردگردی و اجرای ورزش‌های پهلوانی از مهمترین این برنامه هاست.از آنجاکه امسال روز شهرکرد (۳۱ اردیبهشت) همزمان با روز میلاد حضرت امام رضا(ع) شده است از همین روز جشن‌های این روز رنگ و بوی رضوی به خود خواهد گرفت.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد افزود: نیم بها شدن بلیط سینما بهمن شهرکرد، برگزاری مسابقه ورزشی در ۱۰ رشته، برپایی کارناوال شادی در سطح شهر، نورافشانی، برپایی چایخانه رضوی و اجرای تئاتر از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته فرهنگ و هنر و روز شهرکرد است.

 لازم به ذکر است در این نشست گزارشی از اجرای برنامه های فرهنگی در طول ماه مبارک رمضان از جمله طرح مسطورا (زندگی با آیه های قرآنی) ارائه شد.

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۸:۳۷