اخبار

هشتصد و هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی به ریاست وزیر فرهنگ برگزار شد

هشتصد و هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی به ریاست وزیر فرهنگ برگزار شد
هشتصد و هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور صبح امروز سه‌شنبه (۲۲ اسفند) به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیری سید مجید امامی و با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، یاسر احمدوند دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی، شبیر فیروزیان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ، محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دیگر اعضای شورا برگزار شد
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای فرهنگ عمومی کشور، قرائت گزارش شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، گزارش نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، تصویب آیین نامه ستاد تعظیم شعائر دینی، بررسی برنامه ملی انس عمومی با ادبیات کهن فارسی از جمله دستور کارهای هشتصد و هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور است.

در این جلسه شبیر فیروزیان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ با بیان اینکه شعار امسال جشنواره بین‌المللی قرآن کریم «می‌خوانمت برای زندگی با آیه‌ها» است، توضیحاتی در مورد نحوه برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ارائه کرد.

پررنگ بودن مسأله غزه در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، پویش «حافظ شو» برای نوجوانان با محوریت حفظ ۱۴ سوره آخر قرآن و زندگی با آیه‌ها از دیگر مواردی بود که فیروزیان در سخنانش به آنها اشاره کرد.

سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ با بیان اینکه در اکثریت استان ها نمایشگاه استانی قرآن کریم برگزار می شود که پیش از این شروع شده و بحمدالله مورد استقبال قرار گرفته است، تصریح کرد: برآورد ما استقبال پنج میلیونی از این نمایشگاه است.

گفتنی است، مدیران‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیران شورای فرهنگ عمومی استان‌ها نیز به صورت مجازی و برخط در این جلسه حضور داشتند
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ ۱۰:۰۷
روابط‌عمومی و اطلاع رسانی شورای فرهنگ عمومی کشور |