اخبار

دهمین نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان برگزار شد

دهمین نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان برگزار شد
دهمین نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان در سال جاری با حضور اعضاء در محل دفتر امام جمعه جیرفت و رئیس شورا برگزار شد.

حجت الاسلام میثم تارم رئیس شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان در این نشست ضمن تبریک ماه رجب، گفت: ماه رجب و ماه شعبان اردوگاه تمرینی برای ورود به ماه مبارک رمضان است.

رییس شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی کرمان، تصریح کرد: شهدا عاشق شهادت بودند و عاقبت به آرزوی خود رسیدند اما ملت ما برای نبود آنها داغدار شد.

وی ضمن تشکر از سربازان گمنام امام زمان (عج) برای شناسایی و دستگیری سریع تروریست های حادثه کرمان، خاطرنشان کرد: این هم نقطه قوت دستگاه های امنیتی ما است که نشان می دهد نیروهای امنیتی ما بر همه مسائل اشراف کامل دارند.

حجت الاسلام تارم با تقدیر از سپاه پاسداران به دلیل گرفتن انتقام از تروریست های حادثه کرمان، اظهارداشت: این انتقام تلفات فراموش نشدنی برای تروریست ها بر جای گذاشت.

امام جمعه جیرفت مهمترین موضوع امروز را انتخابات برشمرد و تصریح کرد: مطالبه به حق رهبری از همه ما این است که ملت ایران در تحقق مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت انتخابات پیش رو تلاش کنند.

وی اظهارداشت: همه ما برای مشارکت و انتخاباتی سالم باید تلاش کنیم چرا که این مهم یک وظیفه ذاتی است.

رییس شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان با بیان اینکه  کرسی های ازاد اندیشی در دانشگاه ها و مراکز علمی در رابطه با انتخابات انجام شود، گفت: همچنین می طلبد از ظرفیت هنرمندان با موضوع مشارکت در انتخابات استفاده شود.

حجت الاسلام سید احمد حسینی در این نشست، اظهارداشت: راه اندازی سینما یکی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان بود که در همین راستا در شهر جیرفت سینما فرهنگ راه اندازی و افتتاح شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان با اشاره به این که سالن های آمفی تئاتر مجتمع های فرهنگی هنری جنوب کرمان مجهز به تجهیزات سینمایی به روز می شوند، تصریح کرد: در شهرستان هایی که مجتمع فرهنگی دارند از جمله رودبارجنوب، قلعه گنج، منوجان، عنبرآباد و کهنوج بزودی این مجتمع ها به سینما تجهیز خواهند شد.

 وی بیان کرد: برای تجهیز هر سالن سینما مجتمع های فرهنگی هنری، ۴ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: استقبال بی نظیر مردم از افتتاحیه سینما فرهنگ جیرفت نشان از ضرورت راه اندازی مکان های فرهنگی در منطقه است.

حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: ساخت مجتمع فرهنگی هنری شهرستان قلعه گنج ۱۰ سال است که بلاتکلیف مانده بود و با پیگیری های مستمر ان شاءالله این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

احمد بلندنظر نیز ، اظهارداشت: با توجه به اینکه دشمنان با تبلیغات خود به دنبال کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات هستند بنابراین مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

فرماندار جیرفت با اشاره به اینکه رهبری در بحث انتخابات نکات زیادی بیان فرمودند، تصریح کرد: مشارکت یکی از این نکات است و بر همین اساس در شهرستان جیرفت باید با همکاری و هم افزایی زمینه حضور حداکثری اقشار مختلف در انتخابات را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه انتخابات باید به نحو شایسته در شهرستان جیرفت برگزار شود، اظهار داشت: هیأت اجرایی انتخابات شهرستان تشکیل شده و همگام با کشور حرکت می کند.

بلندنظر با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی یک شورای بالاقوه ای است، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت این شورا برای فراهم شدن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات بهره برد.

فرماندار جیرفت بیان کرد: حوزه های علمیه، کانون های فرهنگی هنری مساجد، انجمن های هنری، دانشگاه ها و موسسات علمی و آموزشی به میدان بیایند و با تولید محتوا مردم را برای حضور پرشور در انتخابات تشویق و ترغیب کنند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن با القای یاس و ناامیدی به جامعه به دنبال جلوگیری از حضور مردم در انتخابات است، عنوان کرد: نباید به دشمن اجازه دهیم که به این هدف خود برسد.

بلندنظر با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرم انتخاباتی در دادگستری جیرفت، تصریح کرد: برگزاری انتخابات سالم از مطالبات مقام معظم رهبری است و ما به عنوان مجری انتخابات باید در برگزاری آن بی طرف باشیم.

فرماندار جیرفت با بیان اینکه رای مردم حق الناس است، عنوان کرد: امیدواریم با همکاری همه مردم و مسئولان بتوانیم انتخاباتی سالم با مشارکت حداکثری برگزار کنیم.

گفتنی است اعضای این نشست به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با موضوع جلسه پرداختند.

 

۱ بهمن ۱۴۰۲ ۱۱:۳۴
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان |