اخبار

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: وحدت و انسجام عمومی جزو دغدغه‌های جدی شورای فرهنگ عمومی‌ قزوین است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: وحدت و انسجام عمومی جزو دغدغه‌های جدی شورای فرهنگ عمومی‌ قزوین است.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه 810 شورای فرهنگ عمومی کشور که به‌صورت ارتباط تصویری و با حضور دکتر محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: این روزها که ظلم و جنایت صهیونیست‌ها و مظلومیت مردمان بی‌پناه در مقابل کودک‌کشی، نسل‌کشی و جنایت‌های غیرقابل تصور را می‌بینیم، باید دائماً جمله «و لعن الدائم علی اعدائهم اجمعین من الان الی قیام یوم‌الدین» یادآوری شود.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی کشور در بحران‌های جهانی نقش‌آفرینی کند، عنوان کرد: امیدواریم در بحث شورای فرهنگی و حرکت رو به جلوی نظام مقدس جمهوری اسلامی، وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی همه نگاه‌ها و جوانب ایمانی و دینی را مدنظر قرار دهد و همواره در هر استانی حرکتی داشته باشیم که هر بحران و مسأله‌ای در دنیا پیش آمد، ما بتوانیم نقش ایمانی خود را به نحو احسن در آن مسأله ایفا کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: در استان قزوین هم برای رسالت و وظیفه برش استانی مهندسی فرهنگی اقداماتی انجام شده است. البته همان‌طور که همه عزیزان در سراسر کشور مطلع هستند، در دوره‌های گذشته و پیش از دولت کریمه آیت‌الله رئیسی شرایطی نبود که جلسات شورای فرهنگ عمومی آن طور که باید جان داشته باشند و آن گونه که باید ایده و آرمان‌های ایمانی و مطالبات رهبر حکیم انقلاب اسلامی در آن‌ها دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: امروزه الحمدلله فعالیت، شتاب و نشاطی در ریاست محترم جمهوری، وزیر محترم و همه عزیزان گرانقدری که در محضرشان هستیم، مشاهده می‌‌شود که امیدواریم به واسطه این شتاب و نشاط، جلسات شورای فرهنگ عمومی به‌صورت جدی‌تر برگزار شود؛ کمیته‌های پنج‌گانه در استان ما هم با نظارت مدیرکل محترم ارشاد استان قزوین در حال پیگیری جدی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین تأکید کرد: اگر بنده بخواهم اجمالاً عرض کنم، قرار است ان‌شاءالله جلسات ما با نظم، انضباط و فواصل کمتری برگزار شود و حتی به‌خاطر برخی جابه‌جایی‌های مدیریتی اگر تأخیر در جلسات داشتیم، ان‌شاءالله با نزدیک‌تر شدن جلسات، آن تأخیر‌ها نیز جبران شود.

وی یادآور شد: در حوزه عفاف و حجاب نیز استان ما همواره پیشگام بوده و جلسات خوبی در این زمینه برگزار شده و فعالیت‌های قابل عرضه‌ای داریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: در حوزه فعالیت‌های مربوط به مساجد نیز ما حتی منشور مسجد نوشته‌ایم و فعالیت‌های مسجدی نسبتاً خوبی داشته‌ایم و جزو استان‌هایی هستیم که سال‌های متمادی رسیدگی به امور مساجد در استان ما انجام می‌شود. اگر در دولت‌های قبل آن گونه که باید این فعالیت‌ها منسجم و مرتبط با شورای فرهنگ عمومی نبود، امروزه الحمدلله این وضعیت هم وجود دارد.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: دغدغه رهبر حکیم انقلاب در ایجاد امید و نشاط در میان مردم در استان ما به‌طور جدی پیگیری می‌شود؛ یعنی ما بین خطبه‌های نماز جمعه با شورای فرهنگ عمومی استان‌مان رابطه می‌بینیم. به این صورت که فکر می‌کنیم این‌ها همه مانند قطعات یک پازل هستند که وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند، آن نقشه ارزشمند ایمانی و دینی ایجاد می‌شود.

وی افزود: ما بسیار برای روحیه انقلابی که رهبر حکیم انقلاب اسلامی بر آن تأکید دارند، اصرار می‌ورزیم. حتی ما لیستی برای کمیته‌های پنج‌گانه داریم که تلاش ما بر این است که اسامی پیشنهادی مطرح شده در آن افراد جامعی باشند و اقشار مختلف را در کنار هم ببینیم، یعنی وجه مشترک همه آن‌ها نیز ایمان، روحیه انقلابی، علاقمندی به ارزش‌های دینی، فسادستیزی و داشتن روحیه نشاط ایمانی باشد، همچنین توجه ویژه و جدی به مسئله مقاومت اسلامی که امروزه باید در رأس دغدغه‌های همه عزیزان ایمانی ما باشد، در استان ما مورد توجه است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: اکنون که در آستانه انتخابات قرار داریم، معیارهای مهمی که رهبر حکیم انقلاب اسلامی در باب انتخابات بیان فرموده‌اند که شامل سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت است. ما فکر می‌کنیم همه فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی استان را باید بسیج کنیم برای اینکه این معنا اتفاق بیفتد؛ چرا که معتقدیم اگر بتوانیم فضای مناسب انتخاباتی را مدیریت کنیم، خیلی از مشکلات را پیشاپیش حل کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: در استان قزوین برای موضوع ظهور و انتظار نیز تشکیلاتی ایجاد شده است. برای موضوع غدیر نیز مسؤول این معنا را در استان داریم و الحمدلله فعالیت‌های جدی و قابل عرضه‌ای در این زمینه در قزوین وجود دارد.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: همچنین برای هفته بسیج و هفته کتاب نیز اهمیت قائل بوده‌ایم و جلسات و سخنرانی‌هایی در روزهای پیش‌رو داریم. روز گذشته هم توفیق پیدا کردیم به همراه سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، به کتابخانه‌، کتابداران و خادمان این عرصه سر زدیم، به آن‌ها خداقوت گفتیم و از کتابخانه علامه رفیعی قزوین بازدید کردیم.

۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۱:۳۳