اخبار

امام جمعه بوشهر مطرح کرد : ۱۰ نیاز جدّی شورای فرهنگ عمومی برای تحول راهبردی و بنیادین

امام جمعه بوشهر مطرح کرد : ۱۰ نیاز جدّی شورای فرهنگ عمومی برای تحول راهبردی و بنیادین

امام جمعه بوشهر گفت: شورای فرهنگ عمومی ۱۰ نیاز جدّی دارد تا تحول راهبردی و بنیادین در آن ایجاد شود و تا آن تحول ایجاد نشود شورای فرهنگ عمومی نمی تواند آن کارایی و کارآمدی لازم را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با گرامیداشت روز شورای فرهنگ عمومی گفت: الحمدلله در استان هر نقطه ای که امام جمعه داشته باشد جلسات شورای فرهنگ عمومی در آن برگزار می شود و جلسات نیز بسیار منظم و پرمحتوا بوده و مصوبات هم مورد پیگیری قرار می گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر افزود: شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در سطح ملی ممتاز استان است و رئیس جمهور توجه ویژه ای به این استان دارد. استان بوشهر از حیث شرایط خاص جغرافیایی هفت معضل فرهنگی در سطح امور اعتقادی داشت که در این رابطه از حیث فرهنگی نظام مسائلی که نیاز بود طراحی شد. پنج مساله اولویت دار وجود داشت که پیرامون آن نخبگان فرهنگی استان تدبیر کردند و به شورای عالی فرهنگی کشور ارائه شد که آثار و برکات خوبی در اجرا داشت.

امام جمعه بوشهر بیان داشت: شورای فرهنگ عمومی ۱۰ نیاز جدی دارد تا تحول راهبردی و بنیادین در آن ایجاد شود و تا آن تحول ایجاد نشود شورای فرهنگ عمومی نمی تواند آن کارایی و کارآمدی لازم را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: امیدواریم ریاست جمهور و شورای فرهنگ عمومی کشور با نگاه جدیدی که شکل گرفته و به حوزه فرهنگ که اساس زندگی انسان و جان مایه تمدن و ساختارسازی شخصیتی انسان است توجه ویژه داشته باشند و اعتبارات لازم را تخصیص و بر اجرایی شدن مصوبات آن توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: شورای فرهنگ عموی استان بوشهر منظم برگزار می شود و بسیار پربار است و این استان به عنوان استانی الگو در سطح کشور مطرح است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری درباره اجرایی شدن برش های استانی گفت: مهندسی فرهنگی این کشور به خاطر تعللی که در دولت قبل شد متوقف بود اما با آمدن دولت و تدابیری که شد در حال حاضر در مقام تدبیر راهبری آن هستند و هنوز ابلاغ نشده است؛ برش استانی آن حدود هشت سال قبل در استان زده شد که استان بوشهر از این لحاظ استان اول بود.

امام جمعه بوشهر گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم است هرچه زودتر ابلاغ کند و که هم در فضای عمومی و تخصصی پیوست های فرهنگی، اجرایی لازم داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: مصوبات شورای فرهنگ عمومی اگر مخالف قوانین باشد که قابلیت اجرا ندارد واگر موافق باشد که تصویب می شود لذا قوانینی که تصویب می شود باید در عرصه اجرایی توسط نایب رئیس شورای فرهنگ عموی استان تلقی و ابلاغ شود و تخلف از آن توسط کسانی که باید اجرا کنند پیگرد قانونی دارد.

۱۵ آبان ۱۴۰۲ ۱۷:۰۱
خبرگزاری حوزه از بوشهر |