اخبار

کمک نوع‌دوستانه مردم ایران به سیل‌زدگان لیبی

کمک نوع‌دوستانه مردم ایران به سیل‌زدگان لیبی
دعوت ملی برای یاری همنوعان مسلمان در لیبی
پویش ملی همدردی و کمک‌رسانی به قربانیان بزرگ‌ترین سیل قرن آغاز به کار کرد
.
سید مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، با اعلام این خبر گفت: جمعی از فعالان مردمی بین‌الملل و داوطلبان ایرانی برای کمک به سیل‌زدگان لیبیایی اعلام آمادگی کرده و در راستای فرهنگ مواسات و نوع‌دوستی ایرانی اسلامی، به منظور یاری برادران و خواهران مسلمان‌مان در شمال آفریقا، پویش "برای انسان" را راه‌اندازی نموده‌اند.
امامی افزود: سیل اخیر لیبی یکی از بزرگ‌ترین بلایای قرن 21 است که متاسفانه تا کنون بیش از 11 هزار کشته و نزدیک به 18 هزار مفقود داشته است و پیش‌بینی می‌شود تعداد  قربانیان آن به 20 هزار نفر برسد.
دبیر شورای فرهنگ ادامه داد: مردم ایران همواره در حوادث مختلف، نوع‌دوستی خود را به اثبات رسانده‌اند و این ریشه در بنیان‌های استوار فرهنگ ایرانی اسلامی برای مواسات و ایثار دارد.
دکتر امامی همچنین با اشاره به فرهنگ اخوت و برادری دینی گفت: متاسفانه برادران و خواهران در لیبی که در یک دهه گذشته در سخت‌ترین اوضاع، هدف دخالت‌های غرب و درگیر با تبعات جنگ و نابسامانی بودند، این‌بار گرفتار سیلی مرگ‌بار شدند و در این شرایط بحرانی، نیازمند توجهات جهانی و همچنین یاری جهان اسلام هستند.
دبیر شورای فرهنگ در خاتمه خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور در راستای ترویج فرهنگ اخوت دینی، ایثار و مواسات انسانی، ضمن حمایت از این حرکت مردمی، از همه دغدغه‌مندان، فعالان و نخبگان فرهنگی و عموم مردم ایران برای یاری به سیل‌زدگان لیبی دعوت می‌کند.
لازم به ذکر است پویش ملی "برای انسان" به منظور همدردی و کمک به قربانیان فاجعه سیل لیبی توسط جمعی از فعالان مردمی بین‌الملل و با همکاری موسسه مردم‌نهاد بین‌المللی رنگ زیتون و اتحادیه بین‌المللی امت واحده آغاز به کار نموده است. علاقه‌مندان می‌توانند کمک‌های نوع‌دوستانه خود را به شماره کارت ۵۰۲۲۲۹۷۰۰۰۰۱۰۴۳۴ به نام مجمع جوانان امت واحده واریز نمایند. این کمک‌ها پس از جمع‌آوری در ایران، توسط داوطلبان ایرانی و لیبیایی، به دست سیل‌زدگان خواهد رسید.
۲۴ شهریور ۱۴۰۲ ۱۸:۵۵
روابط‌عمومی و اطلاع رسانی شورای فرهنگ عمومی کشور |