اخبار

جدیدترین گزارش مرکز رصد فرهنگی کشور: ۱۷ هزار باب مسجد اهل سنت در ایران

جدیدترین گزارش مرکز رصد فرهنگی کشور: ۱۷ هزار باب مسجد اهل سنت در ایران
بر اساس آخرین داده‌های مرکز رصد فرهنگی کشور، بیش از ۱۷ هزار باب مسجد اهل سنت در ایران وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی کشور ؛ محمد اصغری، مدیر مرکز رصد، با اعلام این خبر گفت: جدیدترین داده‌های تجمیعی مرکز رصد فرهنگی کشور نشان از افزایش تعداد مساجد اهل سنت ایران دارد و بر خلاف ادعای معاندان، سیاست رسمی نظام بر اساس اصل وحدت، مخالفتی با مساجد اهل سنت ندارد و وجود بیش از ۱۷ هزار باب مسجد اهل سنت، مویدی بر این نکته است.


اصغری گفت: همانگونه که ریاست محترم جمهور اعلام کردند، امروزه بیش از ۱۷ هزار باب مسجد اهل سنت در ایران وجود دارد و داده‌های معتبر پژوهشی و ثبتی مرکز رصد فرهنگی نیز نشان‌دهنده همین مساله است.


مدیر مرکز رصد فرهنگی افزود: مسجد نقشی کلیدی در گذار به تمدن اسلامی دارد و امروزه ۲۱ درصد از مساجد ایران را  برادران اهل سنت فعال نگه داشته‌اند و این خود یکی از نشانه‌های دین‌باوری ایرانیان مسلمان از مذاهب مختلف است.


وی با اشاره به رشد مساجد اهل سنت پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به لطف پیروزی انقلاب اسلامی و اندیشه وحدت‌ساز امام راحل و مقام معظم رهبری، تعداد مساجد اهل سنت پس از انقلاب قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست و بر خلاف تصویر جعلی رسانه‌های معاند از وضعیت اهل سنت در ایران، امروزه اتفاقا شاهد آزادی عمل مذهبی اهل سنت در اقامه نماز و مناسک مسجدمحور از جمله مجالس بزرگ قرائت قرآن و حدیث در چارچوب اصل وحدت هستیم.


اصغری ادامه داد: هم‌اکنون مساجد اهل سنت در ۱۲ استان ایران از شمال تا جنوب وجود دارند و برادران اهل سنت به اقامه نماز و امر قرآن و حدیث در این مراکز عبادی مشغول هستند. 


مدیر مرکز رصد گفت: برادران و خوهران اهل سنت ما در برهه‌های مختلف، از دفاع مقدس تا دفاع از حرم و حریم انقلاب، بیش از ۱۱ هزار شهید تقدیم اسلام کرده‌اند و نباید فراموش کرد که بسیاری از این شهدا از دل همین مساجد رشد کردند و همان‌گونه که امام فرمودند، مساجد سنگر و پایگاهی برای حراست از اسلام و اسلامیت این جغرافیاست.
۱۹ شهریور ۱۴۰۲ ۱۲:۲۷
روابط‌عمومی و اطلاع رسانی شورای فرهنگ عمومی کشور |