اخبار

برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی در دهلران

برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی در دهلران
دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهلران با دستور کار آسیب‌ها و نقاط ضعف و قوت برنامه‌های ایام محرم و بررسی عملکرد کمیته نامگذاری شهری در محل دفتر امام جمعه دهلران برگزار شد
به گزارش روابط عمومی  اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ایلام، امام جمعه دهلران در این نشست گفت:مصوبات این نشست مهم است 
حجت الاسلام موسوی از حضور با شور و شعور مردم در مراسمات محرم و هیئات مذهبی قدردانی کرد و گفت: صبح عاشورا و زیارت عاشورا  و با کاروان حسینی(ع) باید در فرهنگ عاشورایی دهلران ثبت شوند.
وی مسجد جامع را مرکز فرهنگی شهر ذکر کرد و افزود:در مراسمات مختلف استفاده از مداحان و سخنرانان توانمند مد نظر باشد.
موسوی بر ضرورت تشکیل کارگروه ساماندهی شبیه خوانی عاشورا تاکید و افزود:توجه به بودجه های اربعین دهلران و راه‌های شهرستان با توجه به تردد زوار یک ضرورت است و باید مسئولان استانی توجه ویژه کنند.
فرماندار ویژه دهلران از زحمات دستگاه‌های خدمات‌رسان در تکمیل زیرساخت‌های جایگاه جدید اربعین و حمایت برخی طوایف دهلران قدردانی کرد و گفت: دهلران آماده استقبال از زوار اربعین است و موکب‌ها در این راستا ساماندهی شده‌اند.
دکتر صادقی به خدمات دولت و تصمیمات خوب برای توسعه شهرستان و تلاش برای رفع مشکلات پتروشیمی اشاره و گفت: حداقل در این مدت پنج برنامه فرهنگی خوب در شهرستان از طریق صدا وسیمای استان پخش زنده شده که از همکاری امام جمعه محترم و همه مسئولان شهرستان و صدا و سیما قدردانی می‌شود.
وی به اقدامات فرهنگی و زیباسازی سطح شهر با توجه به اربعین اشاره و اظهار کرد: در بحث عفاف و حجاب  همه باید همت کنند و با احساس مسئولیت موضوع را دنبال کنند.
وی بر ضرورت اجرای  برنامه های فرهنگی در شهرستان تأکید و گفت: محورهای جلسه را در برنامه‌های شهرستانی به همت مسئولان و با همکاری و همراهی مردم با جدیت دنبال خواهیم کرد.
در این نشست حاتمی معاون سیاسی فرماندار ویژه دهلران بر همگرایی فرهنگی هیئات مذهبی و مردم تأکید و افزود: هسته اصلی هیئات مذهبی مردم هستند و در همه زمینه‌های فرهنگی می‌توانند فعالیت کنند. 
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهلران نیز گفت: سخنرانان مجالس امام حسین(ع) بسیار خوب عمل کردند ضمن اینکه از حضور مردم هم قدر دانی  ویژه  می شود.
۳۰ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۱۲
معصومه نادی روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام |