اخبار

دکتر انسیه خزعلی در اولین وبینار استانی رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه؛

ارتقاء سلامت خانواده ها متضمن ارتقاء یک جامعه است.

ارتقاء سلامت خانواده ها متضمن ارتقاء یک جامعه است.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: ارتقاء سلامت خانواده ها متضمن ارتقاء یک جامعه است.


به گزارش روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی کشور؛ به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌ رسانی رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه، دکتر انسیه خزعلی؛معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و رییس شورای سیاستگذاری رویداد مذکور، در اولین و بینار رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه (که عصر دیروز در محل این معاونت برگزارشد) با اشاره به اینکه این رویداد از روز ملی خانواده شروع شده و تا سال بعد ادامه خواهد داشت اظهار کرد:

 

شورا

ارتقاء سلامت خانواده ها متضمن ارتقاء یک جامعه است و  این رویداد یکی از حرکتهای مهم ملی است که اگر با همدلی انجام بگیرد،می تواند از آسیب های بسیاری پیشگیری کند. 

دکتر انسیه خزعلی خاطرنشان کرد: اگر در یک جامعه آسیبی به صنعت و عمران کشور وارد شود بسیار نگران کننده خواهد بود، اما گاها وقتی به بنیان خانواده و فرهنگ و هویت ملی خدشه ای واردشد، شاید نادیده انگاشته شود، درحالیکه فرهنگ طبق فرمایش مقام معظم رهبری به مثابه هوای یک جامعه می باشد که اگر آلوده شد، حتی نفس کشیدن را با مشکل مواجه می کند، لذا مهم ترین مساله یک کشور، هزینه در مسایل فرهنگی است.
 

شورا

وی افزود: بسیاری از مشکلات ما از عدم آموزش و  دانش لازم و فقدان مسئولیت پذیری در قبال خانواده است، لذا نیاز داریم یکبار دیگر نقش خانواده را در بخش های مختلف تببین کرده و خانواده های تراز، مبتکر، نوآور و اثرگذاری که با شیوه های نو، مدیریت خوبی برای پرورش فرزندانشان اتخاذ کرده و در مسایل مختلف از جمله ارتباط زوجین و تربیت فرزند، موفق عمل کرده اند، شناسایی کنیم تا هم از تجربیات ارزشمندشان استفاده شود و هم امثال این خانواده ها به عنوان الگو در جامعه تکثیر شوند.
 

شورا

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، با تاکید بر لازمه حفظ هویت جوانان گفت: باید ضمن حفظ هویت فرهنگ اصیل ایرانی، نقص هایی که در نوع روابط و تعاملات اجتماعی وجود دارد نیز برطرف شود. 
وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری بخش های دولتی و خصوصی در یک حرکت هماهنگ و منسجم، شاهد ارتقاء خانواده ها در مسائل مختلفی از جمله زیست عفیفانه، پیشگیری از طلاق، فرزندان تک والد و سایر آسیب ها باشیم و در مقابل بتوانیم خانواده های با کیفیت تر و با نشاط تری را شاهد شویم.
 
زهرا کوهساری، مدیرکل حوزه ریاست معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در تشریح اهداف این رویداد گفت: رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه، با هدف بازخوانی فرهنگ اصیل خانواده ایرانی و معرفی  این فرهنگ به جهان به عنوان یک الگوی نمونه با دو زبان رسانه و هنر و همیاری و همراهی بازوهای اجرایی دولت در استانهای سراسر کشور وارد عمل شده است.

شورا
 فرناز هوشیار پارسیان؛ دبیر رویدادملی خانواده و فرهنگ عامه از ۳ گام مهم این رویداد خبر داد و  گفت: این رویداد در ۳ گام از کارگروههای تخصصی بهره مندخواهدشد. گام نخست شناسایی و ایجاد شبکه های مردمی متشکل از خانواده های تراز در سه سطح استان و شهرستان و روستاها، گام دوم شناسایی فعالین رسانه های نوین که بر اساس چشم انداز ۹ کارگروه رویداد، در سطح استان فعالند و گام سوم نیز محققان و پژوهشگران که دارای محصول علمی در این حوزه هستند یا افرادی که در حوزه مشاغل پایدار خانواده محور استانها شاخص می باشند.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به ابلاغیه های ارسالی، تمامی استانها شورای استانی رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه را تشکیل داده و در این حرکت ملی پیشتاز باشند.
 

شورا

در ادامه این نشست سید مجید امامی دبیر شورای سیاستگذاری رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه، اظهار کرد: 
این رویداد گفتمانی فرهنگی است که احیای سبک زندگی و فرهنگی را پیش روی ما قرار می دهد و  لازمه کنونی جامعه می باشد.

وی اظهار کرد: شرایط و ضعف هایی که خانواده کنونی در زندگی کلان شهری و در مقابله با تهاجمات مختلف پیدا کرده است، اهمیت احیای گفتمان فرهنگی خانواده را مشخص می کند، چراکه نسبت خانواده با جامعه نه تنها می تواند جامعه را با نشاط کند، بلکه خود مولد است و  خانواده مولد خانواده ای است که بنیاد فرهنگی اش احیا و بازتعریف شود.
 

شورا

در پایان زینب طبیجی؛ دبیر محتوایی و علمی رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه با تشریح بخش های ۹ گانه این رویداد افزود: 
علاوه بر آموزش و مهارت افزایی خانواده ها، در بخش های مربوطه، پویش هایی را طراحی و از طریق شبکه های اجتماعی اعلام خواهیم نمود.

وی افزود: اینکه خانواده ها چگونه می توانند یک رسانه باشند، همچنین فراخوان بهره مندی از تجربیات اساتید متخصص سبک زندگی ایرانی-اسلامی از موارد مهمی است که پیگیری خواهدشد.

لازم به ذکر است اولین وبینار استانی رویداد ملی خانواده و فرهنگ عامه با حضور مدیران کارگروههای این رویداد و مدیران کل بانوان استانداری ها برگزارشد 
۱۱ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۵:۴۳
روابط‌عمومی و اطلاع رسانی شورای فرهنگ عمومی کشور |