اخبار

نود و ششمین جلسه شورای فرهنگی عمومی شهرستان فیروزکوه برگزار شد

نود و ششمین جلسه شورای فرهنگی عمومی  شهرستان فیروزکوه برگزار شد
نودو ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فیروزکوه با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فیروزکوه برگزار شد .

  نود و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع ترویج فرهنگ زیست عفیفانه با حضور اعضای شورا در سالن اجتماعات فرمانداری  برگزار شد .

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسن حیدری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فیروزکوه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: بنای شورای فرهنگی عمومی این است که جایگاه واقعی خود را پیدا کند و لزوماً درباره مناسبت‌ها نیست و رسالت این شورا فرهنگ سازی است و هدف این است که با توجه به شرایطی که در منطقه است، تصمیم گیری شود به عنوان مثال دوری از اسراف، مبحث صبور بودن، وقت شناسی، دوری از عافیت طلبی، احترام به بزرگترها و والدین مصادیقی هستند که می‌تواند برای این موضوعات مهم تصمیم گیری شود .جلسات فرهنگ عمومی باید خروجی مناسبی داشته باشد و تمامی مصوباتش به مرحله اجرا برسند، دستور جلسه ما بحث ترویج فرهنگ زیست عفیفانه است یکی از این مصادیق مبحث حجاب و پوشش است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه گفت: در حوزه حجاب و عفاف کارهای ایجابی و سلبی می‌توانیم داشته باشیم و همچنین در حوزه مراکز تفریحی بانوان و فرهنگ‌سازی عفاف و زیست عفیفانه می توانیم برنامه داشته باشیم .

در ادامه حیدری منش فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی فیروزکوه ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: لازم است که همه دستگاه های فرهنگی ما همت کنند که شاهد اقامه عزاداری به شکل مناسب در شهرستان باشیم. تمهیدات لازم در همه موارد که برای برگزاری این ایام است، صورت پذیرد تا فضای شهرستان را به شکلی متناسب با محتوای عاشورایی داشته باشیم.

حیدری ادامه داد: در شهرستان یکی از مهمترین مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله زیست عفیفانه است برای نیل به این مقصود در درجه اول باید سیاستگذاری شود که به چه شکلی انجام شود و تبیین شود که مشکلات این حوزه چیست به عنوان مثال ممکن است کسی بدنبال این باشد که مصادیق سبک زندگی غربی را داشته باشد در این صورت باید شناسایی انجام شود و برای تقویت باورهای اصیل مبتنی بر ارزش‌های اسلامی تبیین شود و گسترش یابد.

حیدری در ادامه گفت: دشمن هم در پی ضربه زدن به پایگاه‌های فرهنگی و ارزشی است از جمله مسئله حجاب را هدف قرار می‌دهند، طرحی که فراجا شروع کرده بسیار خوب است و کنار این برنامه‌ها، اقدامات فرهنگی هم باید مورد توجه باشد. بنابراین ابتدا باید شاخص‌ها مشخص شوند و در جلسه کارشناسی مورد بحث قرار گیرد و دوم اینکه نحوه اجرایی کردن مصوبات و خروجی آن مورد توجه قرار گیرد.

ایشان در ادامه اظهار داشت: می بایست که برای تمام مجموعه‌های فرهنگی از جمله ورزشگاه‌ها، فرهنگسراها و مراکز گوناگون شاخص‌های فرهنگی مشخص شود و در مجموعه‌های آموزشی باید در کنار کلاس‌های هنری و فرهنگی، پیوست فرهنگی داشته باشیم و مجموعه ورزش و جوانان نیز در این حوزه تلاش کنند تا به شکلی مناسب جهت تحقق زیست عفیفانه حرکت کنیم.

این جلسه  پس از بحث و تبادل نظر همه اعضای شرکت کننده پایان یافت .

 

۱۰ اَمرداد ۱۴۰۲ ۰۸:۳۲
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان تهران |