اخبار

بانوی تازه مسلمان شده ژاپنی:

تلاش رسانه های غربی برای تروریست معرفی کردن مسلمانان/ سبک زندگی کامل در اسلام وجود دارد

تلاش رسانه های غربی برای تروریست معرفی کردن مسلمانان/ سبک زندگی کامل در اسلام وجود دارد
هوشینو با بیان اینکه رسانه های غربی تلاش داشتند تا دین اسلام را به عنوان تروریست معرفی کنند، گفت: بعد از مسلمان شدن دریافتم که سبک زندگی کاملی در اسلام وجود دارد و توانستم به آزادی حقیقی دست پیدا کنم.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس و به نقل از خبرگزاری شبستان از خراسان جنوبی، فاطمه هوشینو-بانوی تازه مسلمان شده ژاپنی- عصر دیروز (۳۱ اردیبهشت) در اجتماع بانوان طبسی با عنوان «دختر ماه» اظهار داشت: از ابتدای کودکی کنجکاو بودم با دین مسیحیت آشناییت داشتم و اما ادیانی که آشنا بودم جوابگوی سوالاتم نبودند.

 

وی ادامه داد: سوالاتم در خصوص هدف از آفرینشم بود و وظیفه و کارهایی که باید انجام دهم و احساس می کردم مثل یک مسافر هستم و همه چیز در حال حرکت و تغییر است.

 

هوشینو با بیان اینکه در آن زمان رسانه ها از اسلام بسیار منفی صحبت و به عنوان تروریست معرفی می کردند، افزود: این سوال برایم پیش آمد که اسلام دین بزرگی است و پیروان زیادی دارد اما اگر تروریست و بد است چرا این همه پیروان دارد.

 

بانوی تازه مسلمان شده ژاپنی در ادامه بیان کرد: از روی کنجکاوی به دنبال مطالعه در خصوص اسلام رفتم و متوجه شدم که دین اسلام کامل است و می تواند به سوالاتم جواب دهد.

 

وی در ادامه گفت: رسانه های غربی، مسلمانان را به گونه ای معرفی می کردند که هیچ بویی از علوم و فرهنگ نبرده اند اما با مطالعه دریافتم که در قرآن کریم در خصوص علوم بسیاری صحبت کرده که هنوز بشریت به آن علوم دست نیافته است در حالی که این کتاب ۱۴۰۰ سال پیش نازل شده است.

 

هوشینو با اشاره به تفاوت های گوناگون در انسان های مختلف عنوان داشت: یک دختر ۱۳ ساله آسیایی بودم و در سفر به آمریکا که سمبل عدالت و آزادی بود بسیار مورد تمسخر قرار گرفتم به این دلیل که آسیایی هستم و تبعیض نژادی بسیاری وجود داشت.

 

بانوی تازه مسلمان شده ژاپنی ادامه داد: اما در قرآن کریم در خصوص این تفاوت ها می گوید که از نشانه های عظمت خداوند است و ملاک برتری انسان این است که مورد رفتار و گفتار خودش باشد و در اسلام، انسان ها با یک زبان به یک عبادت برای خدای یکتا می پردازند.

 

وی با بیان اینکه بیش از یکسال مطالعه در خصوص دین اسلام داشتم، افزود: متوجه شدم که اسلام سبک زندگی کاملی را نشان می دهد و قرآن کریم به همه سوالاتم پاسخ داد و در این راستا عاشق قرآن کریم شدم و به مطالعه آن پرداختم و با خواندن سوره یاسین، مسلمان شدم.

 

هوشینو بیان کرد: پیدا کردن غذای حلال، مخالفت پدر و مادرم و ... از جمله چالش هایی بود که در مسیرم قرار داشت و بسیار سخت بود چرا که مسلمان دیگری در آن محیط وجود نداشت و تصمیم گرفتم که به ایران مهاجرت کنم.

 

بانوی تازه مسلمان شده ژاپنی در خصوص انتخاب نوع پوشش گفت: قبل از اسلام شدنم فکر می کردم که آزاد هستم و هر نوع پوششی می توانم داشته باشم اما بعد از مسلمان شدن متوجه شدم که آزاد نبودن بلکه درگیر و اسیر مسائل بی ارزش بودم.

 

وی ادامه داد: بعد از مسلمان شدن متوجه شدم برای جلب توجه خداوند باید کار کنم و این تغییر نگاه باعث آرامشم شد و این اتفاق بسیار برایم مهم بود و اصل هدف گذاریم باید آن دنیا باشد و تعریفم از آزادی تعییر کرد و متوجه شدم آن چیزی که برای روحم مهم است ارزش دارد.

 

هوشینو با تاکید بر اینکه آزادی که به آزادگی نرسد ارزش ندارد، افزود: قبل از مسلمان شدن این نوع آزادی را هرگز پیدا نکردم و احساس فرسودگی و مصرف شدن را داشتم اما بعد از مسلمان شدن آزادی حقیقی را پیدا کردم.

 

بانوی تازه مسلمان شده ژاپنی بیان داشت: یکی از بهترین الگوها، حضرت معصومه(س) است و امیدواریم بتوانیم از ایشان الگوبرداری کنیم و با مسلمان شدن توانستم با ارزش های وجودی خود آشنا شوم و دریافت کردم که اهل بیت(ع) را برای هدایت ما آمدند و بدانید که خودشناسی به خداشناسی منتهی می شود.

 

لازم به ذکر است: وی به دعوت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی وهنری مساجد خراسان جنوبی و با همکاری ستاد برگزاری دهه کرامت شهرستان طبس، در این شهرستان حضور یافت.
۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳