اخبار

باید آرم‌ها و نشان‌ها را کنار بگذاریم و به دنبال برجسته کردن آرمان‌های انقلاب باشیم

باید آرم‌ها و نشان‌ها را کنار بگذاریم و به دنبال برجسته کردن آرمان‌های انقلاب باشیم
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: باید آرم‌ها و نشان‌ها را کنار بگذاریم و به دنبال برجسته کردن آرمان‌های انقلاب باشیم تا اجازه ندهیم فرصت سوزی شود، با هم کار کردن و شبکه‌ای کار کردن موجب خواهد شد که فرصت‌ها از دست نرود و شیوه فعالیت و کار تقویت شود.

به گزارش روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری اظهار کرد: افرادی که دارای مسئولیت هستند، مسئولیت را یک امانت بدانند و از این امانت در خدمت به مردم استفاده کند تا موجب ارتقای سطح رضایتمندی در جامعه شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور  صداقت و ادای امانت را دو ویژگی مهم مسئولان در تراز انقلاب اسلامی دانست و افزود: صداقت در امور و ادای امانت ضمن اینکه موجب رضایتمندی مردم و رضایت الهی خواهد شد، زمینه ساز تقویت اعتماد آحاد مختلف مردم به حاکمیت می‌شود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه در اجتماع باید پیام آور پیروزی حق و نابودی باطل باشیم کمااینکه باطل همیشه نابود و از بین رفتنی بوده است، تصریح کرد: ایام فاطمیه را قدر بدانیم و برنامه‌های ویژه‌ای برای ایام شهادت و ولادت آن بانوی مکرم اسلام از نظر کیفی و کمی اجرا شود و هر کس در حد توان خود برای حضرت زهرا سلام الله مجلس‌داری کند چرا که چشم امید همه به مادر سادات است.
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری همچنین با تاکید بر اینکه در شرایطی قرار داریم که فصل کار و تلاش مضاعف است، افزود: خدمت در نظام اسلامی یک توفیق الهی و فرصت است و اگر از این فرصت استفاده نشود حسرت بدنبال خواهد داشت.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بر همگرایی بین مردم و مسئولان برای پیشرفت کشور و خنثی سازی توطئه‌های دشمنان تاکید کرد و افزود: واگرایی‌ها موجب شده است که فرصت‌ها از دست برود و فرصت سوزی شود و امروز به همگرایی برای تقویت انسجام ملی بیش از گذشته نیاز داریم.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه عینی یک فرد عمل گرا و همگرا بود و از تمامی فرصت‌ها برای خدمت به اسلام استفاده می‌کرد، افزود: شهید سلیمانی استاد همگرایی در جامعه بود و جذب حداکثری تحت لوای ولی فقیه با خلق مخاطب را یک اصل می‌دانست.
وی با تاکید بر اینکه باید آرم‌ها و نشان‌ها را کنار بگذاریم و به دنبال برجسته کردن آرمان‌های انقلاب باشیم تا اجازه ندهیم فرصت سوزی شود، تصریح کرد: با هم کار کردن و شبکه‌ای کار کردن موجب خواهد شد که فرصت‌ها از دست نرود و شیوه فعالیت و کار تقویت شود.
وی با بیان اینکه وحدت و همگرایی در بین مسئولان یک ضرورت است، تصریح کرد: واگرایی یک منکر است چرا که تبعات آن در بافت و لایه‌های اجتماعی انتشار پیدا کرده و آثار آن در جامعه دیده خواهد شد.
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری تاکید کرد: باید به فکر آینده فرزندان باشیم و با تدوین برنامه‌های فرهنگی اجازه ندهیم دشمن نوک پیکان خود را بر روی نسل جوان و نوجوان کشور بگیرد. دشمن در قضایای اخیر اعتقادات و باورهای دینی نسل جوان و نوجوان را نشانه گرفته و کمک به نظام تعلیم و تربیت برای خنثی سازی توطئه‌های دشمنان در شرایط کنونی یک ضرورت است.
وی با بیان اینکه شهرستان ساوه از ظرفیت فوق العاده‌ای در تبدیل تهدید به فرصت برخوردار است و می‌توان از این فرصت‌ها در عین حال که تبعاتی هم دارد، استفاده کرد، افزود: شهرهای پرظرفیت کشور نظیر ساوه می‌تواند مرکز امیدی برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور دلیل عصبانیت دشمن را رقم خوردن اتفاقات خوب در ایران دانست و افزود:
دشمنان نظام اسلامی پس از شکست در توطئه های مختلف به جنگ ترکیبی و شناختی روی آورده اند که دلیل آن موفقیت های نظام اسلامی در حوزه های گوناگون است و یقینا در این نوع جنگ نیز شکست خورده و روسیاه خواهند شد.
وی تصریح کرد: ایران اسلامی با بهره گیری از سرمایه عظیم انسانی و با نیروی جهادی و برخوردار  از نیروی جوان با ویژگی‌هایی نظیر اخلاص و خستگی‌ناپذیری پله‌های پیشرفت و ترقی را طی کرده و اجازه نخواهد داد که دشمن بخواهد سناریوهای محکوم به شکست خود را علیه ملت ایران عملیاتی کند.
حجت‌الاسلام جعفر رحیمی اظهار کرد: ساوه قطب صنعتی و کشاورزی کشور بوده و مهد پرورش مفاخر و مشاهیر متعددی است.
وی افزود: فضای صمیمی، همدلی و اتحاد بین بخشی در این شهرستان موجب شده که کارها به خوبی پیش می‌رود و مردم از خدمات نظام اسلامی و نتیجه همدلی بین مسئولان بهره‌مند می‌شوند.
امام جمعه ساوه با اشاره به اینکه توسعه فرهنگی با برخورداری از زیرساخت‌های فرهنگی محقق خواهد شد، تصریح کرد: رونق فعالیت‌های فرهنگی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان در گرو برخورداری از امکانات و همدلی بین مسئولان و متولیان امر است.
معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز با اشاره به اینکه شهرستان ساوه به دلیل مزیت صنعتی و کشاورزی مهاجرپذیر است، افزود: این شهرستان قطب صنعت و اقتصاد غیرنفتی کشور به شمار می‌رود و این مزیت علاوه بر مواجه شدن با پدیده مهاجرپذیری موجب توسعه منطقه شده است.
وی خواستار توجه بیشتر به این شهرستان به دلیل سهم بالایی که در درآمدزایی دارد، شد و افزود: اهتمام دولت و مسئولان شهرستان تلاش برای پیگیری مشکلات مردم و برطرف کردن کمبودهاست که خوشبختانه با اتحاد و تعامل بین بخشی این مهم انجام می‌شود.
فرماندار ساوه با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین اظهار کرد: با برگزاری جلسات مستمر در حوزه مدیریتی شهرستان برنامه‌های نوین در تحقق جهاد تبیین در سطح مدارس، دانشگاهها، مساجد در حال اجراست.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی ساوه نیز با اشاره به تعدد اقوام و قومیت‌ها در شهرستان مهاجرپذیر ساوه گفت: این تعدد  و تنوع موجب خواهد شد که آسیب‌های اجتماعی، ناهنجاری ها و برخی جرایم خاص شکل بگیرد اما در شهرستان ساوه شاهد کمترین تبعات متاثر از پدیده مهاجرنشینی در سایه تلاش‌های شورای تامین و همدلی مسئولان هستیم.
محمودرضا سازنده افزود: برقراری امنیت پایدار در گرو مشارکت مردم و تلاش دستگاههای انتظامی، نظامی و امنیتی است و خوشبختانه ساوه از جمله شهرهای کشور بود که در اتفاقات اخیر کمترین تنش را داشت که نشانگر بصیرت و فرهنگ بالای مردم آن است.
رئیس دادگستری ساوه نیز گفت: ساوه دارای مزیت‌ها و شاخص‌های متعددی در حوزه صنعتی، اقتصادی، کشاورزی و ... است که هرکدام از آنها در عین اینکه یک ظرفیت و مزیت به شمار می‌روند، می‌تواند به یک تنش اجتماعی تبدیل شود.
ابوالحسن شریفی با اشاره به تشکیل حدود ۲۰ نقطه حاشین نشین در شهر ساوه گفت: براساس آمارهای موجود قریب به یک چهارم جمعیت ساوه در نقاط حاشیه نشین سکونت دارند که تبعات خاص خود را دارد.
در این جلسه برخی از مدیران به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
تدوین برنامه‌های ملی مدون در حوزه فرهنگ، پیگیری میدانی مشکلات و مطالبات مردم با اهتمام جدی مسئولان، محروم بودن نقاط حاشیه‌ای و کمتر برخوردار از زیر ساخت‌های فرهنگی و اجتماعی، اهتمام جدی ائمه جمعه کشور در حوزه بصیرت افزایی و روشنگری مردم، چاره اندیشی برای مشکلات اقتصادی کشور و معیشت مردم، ایجاد کارگروه های متعدد برای تولید محتواهای با موضوع جهاد تبیین برای مقابله با جنگ ترکیبی و روانی دشمن، ریل‌گذاری در حوزه فرهنگ و پرهیز از اجرای کارهای سلیقه‌ای، از جمله موضوعات مهمی بود که در این جلسه مطرح شد.

۴ دی ۱۴۰۱ ۱۲:۰۶