اخبار

دستیار رئیس جمهور:

تحقق دولت اسلامی هدف عالی دولت سیزدهم است

تحقق دولت اسلامی هدف عالی دولت سیزدهم است
دستیار رئیس جمهور در امر مردمی سازی دولت، در نشست 119 شورای فرهنگ عمومی استان قزوین گفت: تحقق دولت اسلامی هدف عالی دولت سیزدهم است که رکن اصلی آن اجرای مردم سالاری و مردمی سازی دولت محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین سید احمد عبودتیان روز چهارشنبه دوم آذرماه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان قزوین خاطر نشان کرد: کلید حل مشکلات جامعه حضور مردم است و اگر مردم به میدان بیایند و بخواهند، بسیاری از مسائل و مشکلات حل می شود.
وی تاکید کرد: مردم باید اراده کرده و از انقلاب دفاع کنند و در غیر این صورت با زور و اجبار نمی توان مردم را به میدان آورد.
دستیار رییس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت یادآور شد: در چله دوم انقلاب و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، در همه حوزه ها باید حرکت عمومی ایجاد شود تا حرکت به سمت افق‌های روشن شتاب بگیرد.
به گفته عبودتیان، تسریع کننده حرکت عمومی، جریان حلقه های میانی هستند که می توان برای آن برنامه ریزی کرد و بر اجرای آن نیز  تمرکز  به عمل آورد.
وی با بیان اینکه گروه های مردمی، نقش میانجیگری بین دولت و مردم را دارند، تصریح کرد: زمانی مسایل کشور حل می شود که خود مردم به میدان بیایند و البته این موضوع به معنی نفی وظایف دولت و حاکمیت نیست.
این مسؤول خاطرنشان کرد: دشمن همواره در حال طراحی و اجرای نقشه های خود است که با نیرو و امکانات محدود نمی توان با آنها مقابله کرد و باید از ظرفیت گروه های مردمی در این رابطه به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنیم.
این مسوول با بیان اینکه حلقه های میانی و گروه های خودجوش که به مسایل و مشکلات اشراف پیدا کرده اند باید به کار گرفته شوند، افزود: حلقه‌های میانی باید ابتکار داشته باشند و بدانند چگونه باید نقش آفرینی کنند تا زمینه حضور مردم در عرصه باز شود.
عبودتیان با اشاره به مردمی سازی عرصه فرهنگ در استان قزوین، اظهار داشت: قزوین در این زمینه سابقه خوبی داشته و نخستین استانی هم بود که کار را در این زمینه آغاز کرد و به همین جهت یک استان پیشران در این حوزه نیز محسوب می شود.

 

۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید