اخبار

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در خوزستان برگزار می‌شود

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در خوزستان برگزار می‌شود
با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، همزمان با مسابقات فوتبال جام جهانی و به منظور ایجاد فضایی شاد و مفرح برای خانواده‌ها و به ویژه نوجوانان و جوانان، جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در خوزستان برگزار می شود.
عبدالرضا سیفی در جلسه هماهنگی جام بازی‌های رایانه‌ای در خوزستان که به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه در ایام جام جهانی بنا شده یک سری برنامه فرهنگی در استان‌ها برنامه‌ریزی شود که یکی از آنها بحث بازی‌های رایانه‌ای است اظهار کرد: در خوزستان که استانی ورزشی است و مخاطبان زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند، ظرفیت خوبی برای برگزاری این نوع برنامه‌ها وجود دارد.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه این استان سابقه یک دوره موفق بازی‌های رایانه‌ای را داشته است افزود: در این جلسه ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و ورزشی و نهادهایی که به نوعی مرتبط با قشر نوجوانان و جوانان هستند، بررسی می‌شود تا بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی در برگزاری این مسابقات و فستیوال داشته باشیم.
میثم قمشیان نیز تصریح کرد: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هر چند سال یک بار نمایشگاهی ملی در تهران برگزار می‌کند که تصمیم گرفته شده جهت ایجاد فضای نشاط و شادی در کشور این نمایشگاه در برخی استان‌ها هم برگزار شود.
مدیر اداره بررسی و مصرف بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اضافه کرد: این بنیاد به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاندیدای خوبی برای این مساله بود و وزیر فرهنگ هم بر این موضوع تاکید دارد.
وی بیان کرد: طبق بررسی‌ها متوجه ظرفیت استان خوزستان در زمینه بازی‌ها رایانه‌ای شدیم و به این نتیجه رسیدیم که آنچه به عنوان یک نمایشگاه ملی برگزار می‌شود در همان ابعاد در این استان نیز اجرا شود چرا که خوزستان به لحاظ تعداد بازیکن گیم بعد از تهران در رده دوم و در جدیت در بازی در رده اول است.
قمشیان تاکید کرد: آنچه مدنظر بنیاد بود برگزاری یک دوره فیفا بود که قرار بود تنها در اهواز برگزار شود ولی با توجه به ظرفیت‌های استان تصمیم گرفته شد در کل استان اجرا شود؛ به این صورت که در شهرستان‌های مختلف دوره‌های مقدماتی آغاز و 2 روز پایانی در اهواز به صورت نمایشگاه و فستیوال برگزار شود.
وی ابراز کرد: فستیوال برگزار کردن مستلزم این است که هر آنچه در حوزه بازی‌های رایانه‌ای به مردم در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی تذکر می‌دهیم را در این مراسم پیاده کنیم؛ قصد داریم جامعه را از آسیب‌ها دور و به سمت مزایا و محاسن این بازی‌ها نزدیک کنیم.
مدیر اداره بررسی و مصرف بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اذعان کرد: در این راستا پیشنهاد شد جنبه‌های آموزشی این نمایشگاه و فستیوال را افزایش دهیم و در کنار آن یک سری بازی‌های فیزیکال، میدانی و رومیزی را هم در سطح وسیعی داشته باشیم که همه خانواده‌ها بتوانند از این فضا استفاده کنند.
امین سپهریان نیز با بیان اینکه بنا بر این شده همزمان با سراسر کشور با مدیریت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور مسابقات جام بازی‌های رایانه‌ای را در خوزستان برگزار کنیم گفت: خوزستان سابقه برگزاری این مسابقات را در گذشته داشته و با استقبال خوبی هم از سوی مخاطبان روبه‌رو شده است.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به اینکه بعد از برگزاری مسابقات مقدماتی در شهرستان‌ها، 32 نفر به مرحله فینال راه پیدا می‌کنند یاد آور شد: در کنار این مسابقات برنامه‌ریزی شده که کلاس‌های سواد بازی را در خصوص آسیب‌های بازی و تحلیل محاسن و معایب بازی‌ها برای دانش‌آموزان برگزار کنیم.
لازم به ذکر است، در این جلسه مسئولان و مدیران پارک علم و فناوری استان، ورزش و جوانان خوزستان، اتاق اصناف، صدا و سیما، حوزه هنری، شهرداری اهواز، آموزش و پرورش، بهزیستی استان، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود برای هر چه بهتر برگزار کردن این مسابقات پرداختند.
۱۲ آبان ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید