اخبار

هفتصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی برگزار شد

هفتصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی صبح امروز سه شنبه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در سالن جلسات وزارتخانه برگزار شد.
هفتصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی برگزار شد
هفتصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی صبح امروز سه شنبه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در سالن جلسات وزارتخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این جلسه با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت: ایشان روز گذشته نکات مهمی را در خصوص شرایط فعلی جامعه مطرح کردند که بیانات ایشان فصل الخطاب رویکرد و نحوه عملکرد دستگاه ها و نهادهای مختلف در حل و فصل مسائل مهم جامعه به شمار می‌رود.
وی در ادامه به شکست طرح های دشمنان قسم خورده ملت ایران در خصوص اتفاقات اخیر اشاره کرد و افزود: نهادها و دستگاه های مختلف در وهله نخست باید ضمن آسیب شناسی دقیق اتفاقات رخ داده به بررسی راه های برون رفت بپردازند و از سوی دیگر همانگونه که رییس‌جمهور محترم تاکید کردند باید شرایط و فضای مناسب‌تری برای حق اعتراض، نقد و مطالبه گری نسل جوان در جامعه فراهم کرد زیرا انقلاب اسلامی ایران مفتخر است که همواره از برکت حضور رهبران و اندیشمندانی برخوردار بوده که همگی جز نظریه پردازان و معلمان آزادی بیان به شمار می‌روند.
وی با بیان اینکه شنیدن صدای مردم و رفع مشکلات آنان جز مولفه های اصلی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه فضای گفتمانی در میان اقشار مختلف مردم همواره از رویکردهای اصلی انقلاب اسلامی بوده است که در این راستا نهادها و دستگاه های مختلف می بایست برنامه های خود را پی ریزی کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیش رو بودن هفته وحدت گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور در خصوص برپایی جشن های ویژه هفته وحدت نقش تسهیل گری را عهده دار خواهد بود و همانند جشن «عید غدیر» تمامی امور از سوی گروه های مردمی و جبهه فرهنگی انقلاب صورت خواهد گرفت‌ تا «مهر و کرامت» به عنوان شعار اصلی هفته وحدت منشا انسجام و وحدت عملی بیشتری در جامعه ایمانی کشور شود.
۱۲ مهر ۱۴۰۱ ۱۳:۱۰
اخبار مرتبط
اخبار مرتبط
Loading

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید