اخبار

حضور خانوادگی ریس و دبیر شورای فرهنگ عمومی در یکی از سینماها

حضور خانوادگی ریس و دبیر شورای فرهنگ عمومی در یکی از سینماها

محمد اسماعیلی و سیدمجید امامی به همراه خانواده به مناسبت روز سینما با حضور در یکی از سینماها به تماشای فیلم نشستند.

محمدمهدی اسماعیلی پس از تماشای انیمیشن «پسر دلفینی» در جمع خبرنگاران گفت: وزارت فرهنگ در دوره جدید به دنبال آن است که شرایطی ایجاد کند که اعضای خانواده با خیالی آسوده در سینماها حضور پیدا کنند و شور و اشتیاق با حضور خانواده ها به سالن های سینما بازگردد.

رییس شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان این که «پسر دلفینی» تمامی مولفه های سینمای موفق در تراز فرهنگ و هنر کشور را داراست، گفت: تکنیک بالا و شخصیت پردازی چنین آثاری، زمینه حضور و درخشش بین المللی آثار سینمایی کشور را فراهم می کند.

وی تاکید کرد: تبادلات فرهنگی و هنری با سایر کشورها به خصوص کشورهای منطقه مورد توجه دولت مردمی است و با تفاهم نامه هایی که در این زمینه به امضا می رسد می توان به بهبود اقتصاد هنر و رشد و اعتلای هر چه بیشتر سینمای ایران امیدوار بود.

اسماعیلی با اشاره به وضعیت فعلی سینمای کودک و نوجوان گفت:  سینمای کودک و نوجوان از شرایط مساعدی برخوردار نیست اما می توان با تکرار تجربه های موفقی در سبک «پسر دلفینی» گام هایی مثبت در این عرصه برداشت.

وی در پایان گفت: سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی برنامه های مهمی برای پویایی سینمای کودک و نوجوان دارند و ظرفیت فراوانی در این عرصه وجود دارد.

بدیهی است روز 21 شهریور توسط شورای فرهنگ عمومی به عنوان روز ملی سینما در تقویم رسمی کشور درج شده است.

۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۴۶