اخبار

بازدید وزیر فرهنگ از نمایشگاه بزرگ «سبک زندگی اربعین»

بازدید وزیر فرهنگ از نمایشگاه بزرگ «سبک زندگی اربعین»
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ از دستاوردهای نمایشگاه «سبک زندگی اربعین» در محل وزارتخانه بازدید به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی کشور، مجموعه ای از دستاوردها و فعالیت های فرهنگی «ستاد اربعین» وزارت فرهنگ در قالب نمایشگاهی تحت عنوان «سبک زندگی اربعین» رونمایی شد.
اسماعیلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «سبک زندگی اربعین» به حمایت وزارت فرهنگ از طراحان و تولیدکنندگان محصولات با مضامین ارزشمند اشاره کرد و گفت: خوشبختانه طراحان حرفه ای در حوزه مد و لباس منطبق با شان و منزلت جامعه ایمانی فعالیت می کنند که وزارت فرهنگ در دوره جدید از این هنرمندان دغدغه مند حمایت خواهد کرد.
ریس شورای فرهنگ عمومی همچنین با بیان اینکه امسال با تشکیل ستاد اربعین در وزارت فرهنگ، برنامه‌های فرهنگی و هنری با ریل گذاری مشخصی در بیش از ۴۵۰ موکب اجرایی می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم با تولید انبوه محصولات و تولیدات عرضه شده در این نمایشگاه بتوانیم بخشی از این محصولات را از سال آینده از طریق مواکب وزارت فرهنگ در نقاط مختلف ایران و عراق به زائران اربعین حسینی عرضه کنیم.
لازم به ذکر است، این نمایشگاه که به همت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی برپا شده بود، طراحان مد و لباس جدیدترین محصولات خود شامل طراحی و تولید چادرها و لباس های ویژه پیاده روی اربعین حسینی را در این قالب این نمایشگاه رونمایی کردند.
همچنین در بخش دیگری از نمایشگاه بزرگ «سبک زندگی اربعین»، محصولات جدید فرهنگی و هنری ویژه عرضه در مواکب پیاده‌روی اربعین حسینی  به معرض نمایش گذاشته شد.
گفتنی است، در این مراسم، سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی ضمن معرفی کتاب چکیده مقالات همایش بین‌المللی اربعین حسینی در خصوص مسابقه بزرگ «هم مسیر با منجی»، سومین مسابقه «روشنا» و پویش بین المللی سبک زندگی اربعین و سایر ویژه برنامه های پیاده روی اربعین حسینی توضیحاتی ارائه کرد.
۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید