اخبار

فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با برپایی 4 موکب به استقبال زائران اربعین رفت

فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با برپایی 4 موکب به استقبال زائران اربعین رفت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان از برپایی چهار موکب فرهنگ، هنر و رسانه به منظور استقبال از زائران پاکستانی اباعبدالله (ع) توسط این اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان؛ حسین مسگرانی با اعلام این خبر و با اشاره به برنامه های فرهنگی و هنری ویژه اربعین در استان بیان کرد: در آستانه اربعین سرور و سالار شهیدان برنامه های مختلف فرهنگی و هنری با عنوان شوق مشرقی در سیستان و بلوچستان برنامه ریزی شد که از جمله مهمترین آن می توان به چهارمین سوگواره عکس عاشورایی در فضای مجازی و برپایی چهار موکب فرهنگ، هنر و رسانه اشاره کرد. 
وی افزود: بنابراین در همین راستا مواکب فرهنگ، هنر و رسانه در مرز میرجاوه، زائرسرای امام رضا (ع)، مرز ریمدان و کربلای معلی برپا و آماده استقبال از زائران امام حسین (ع) شد.
این مقام مسئول از برپایی نمایشگاه عکس در زائرسرای امام رضا (ع) ، میرجاوه ومرز ریمدان خبر داد و گفت: پخش فیلم های کوتاه محرمی با زیرنویس اردو، تولیدات مستندهای کوتاه، اجرای نمایش تعزیه و کتابت احادیث و اشعار عاشورایی از دیگر برنامه های این اداره کل در آستانه اربعین امام حسین (ع) است. 
وی ادامه داد: اجرای برنامه های دیگری شامل طراحی گرافیکی فضای شهری و موکب ها، انتشار فراخوان پنجمین سوگواره عکس عاشورایی، برگزاری تور رسانه ای و اهدای قرآن و بستههای فرهنگی به زوار پاکستانی نیز همزمان با ایام اربعین در استان برنامه ریزی شده و در دستور کار قرار گرفته است.
۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید