اخبار

هر چه مسجد آبادتر باشد به صورت طبیعی آسیب ها کمتر خواهد شد؛

هر چه مسجد آبادتر باشد به صورت طبیعی آسیب ها کمتر خواهد شد؛
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: هر چه مسجد آبادتر باشد به صورت طبیعی آسیب ها کمتر خواهد شد؛ مهمترین مسئله در مسجد روحانی آن است.
به گزارش روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه گذشته در جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: ارزش و اهمیت شهدای مدافع حرم بسیار والاست و گاهی برخی افراد این حرکت ارزشمند شهدای مدافع حرم را با امور مادی مورد سنجش قرار می دهند که کاری اشتباه و باطل است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و رئیس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به فرارسیدن سالگرد بازگشت غرور آفرین آزادگان به میهن اسلامی افزود: تقدیر از آزادگان و رشادتهای این بزرگمردان بر همگان واجب است.

وی مساجد این اماکن مقدس را پل ارتباطی با خدای متعال دانست و اشاره کرد: رشد و تعالی جامعه نیازمند تقویت جایگاه مساجد است، شروع اتقلاب از مساجد بوده و لزوم پررنگ شدن نقش مساجد و برنامه های آنها ضرورت دارد هر چه مسجد آبادتر باشد به صورت طبیعی آسیب ها کمتر خواهد شد؛ مهمترین مسئله در مسجد روحانی آن است؛ مساجد نباید رنگ و بوی سیاسی داشته باشند و باید با یکپارچه در جهت تحقق اهداف اسلام و انقلاب حرکت کنند.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: کارتربیتی در مسجد جزء واجبات است باید در کنار برخی فعالیتها کادرهای تربیتی و آموزشی تشکیل شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی یادآور شد: گرامیداشت هفته دولت نیز بسیار مهم است اخلاق کریمانه در دولت و افراد بسیار مهم است پیاده شدن فرمان مالک اشتر باید در جمهوری اسلامی و دولت مورد توجه قرار گیرد؛ این هفته بهترین فرصت برای معرفی خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تدابیر لازم خدمت رسانی به زائران اربعین برای مردم استان و زائرانی که از استان مرکزی عبور می کنند باید اندیشیده و از همه ظرفیت ها استفاده شود.

فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی نیز در این جلسه گفتند: مبلغی در سفر استانی هیئت دولت به مساجد اختصاص داده شده است  باید به مساجد محروم و حاشیه حتی الامکان توجه بیشتری می شده است که نیاز به مساعدت بیشتری دارد مساجد متاسفانه تحت تاثیر سب زندگی دستخوش تغییراتی از جمله کم شدن نمازگزار شده اند ولی در مقابل مساجدی هم هستند که با فعالیتهای فرهنگی هنری درحال جذب مخاطب هستند.

وی افزود: کاری که در استان در زمینه شورای دهیاری و راهبری مسجد انجام شد الگوی مناسبی برای کشور خواهد بود.

مخلص الائمه ادامه داد: برای اربعین حسینی (ع) در همه استان آمادگی کامل برای پشتیبانی و خدمت رسانی به زائران وجود دارد
۹ شهریور ۱۴۰۱ ۰۹:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید