اخبار

نشست کارگروه مد و لباس استان اردبیل با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور

نشست کارگروه مد و لباس استان اردبیل با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور
با حضور دکتر سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، کارگروه مد و لباس استان اردبیل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، نشست صمیمی فعالین مد و لباس استان اردبیل در قالب کارگروه مد و لباس استان با حضور دکتر سید مجید امامی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در محل سالن شهدای هنرمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل برگزار گردید.

در ابتدای نشست، سعید نوریان معاون هنری و سینمائی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به ارائۀ گزارش در خصوص فعالیت ها و برنامه های کارگروه مد و لباس استان اردبیل پرداخت.

در ادامه، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به صنعت مد و لباس و جایگاه آن در جامعه گفت: هر جامعه، فرهنگ و موجودیت خاص خود را داراست و ایران با تنوع فرهنگی اصیل، از پیشینۀ تمدنی و فرهنگی دیرینه ای برخوردار است.

امامی افزود: تمام تلاش ما بر این است که در بحث مد و لباس، هویت ایرانی و اسلامی جایگاه خود را پیدا کرده و از تهاجمات فرهنگی در این حوزه جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: سبک پوشش مناسب در جامعۀ ایرانی از دیرباز مورد توجه بوده و ایرانیان در سبک پوشش لباس، همیشه عفت و حیا را در نظر گرفته اند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: ساماندهی نظام طراحی لباس در دستور کار است و هدفمان دسترسی حداکثری به لباس های زیبا، سالم، عفیفانه و ارزان در جامعه ایرانی است.

وی تاکید کرد: صنعت مد و لباس در جامعه باید در راستای حفظ بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی حرکت نموده و ضرورت دارد گفتمان حیا و حجاب و عفاف در جامعه ما تقویت شود.

۱۲ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید