اخبار

​هشتاد و پنجمین شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد

​هشتاد و پنجمین شورای فرهنگ عمومی زرندیه برگزار شد
​هشتاد و پنجمین شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی، هشتادو پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه ساعت ۹ صبح روز شنبه هشتم مردادماه سال جاری در محل سالن جلسات فرمانداری با دستور جلسه بررسی و تبادل نظر در خصوص نقش نماز جمعه در صیانت و تقویت فرهنگ عمومی جامعه به ریاست حجه الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی امام جمعه شهرستان برگزار شد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه گفت: نماز جمعه دارای چنان فضیلت عظیمی است که اگر مسلمانان به عظمت آن پی می بردند برای حضور و شرکت در آن با یکدیگر به رقابت و مناظره می پرداختند. وی ادامه داد: نماز جمعه یک نماز حکومتی می باشد و بالتبع امام جمعه می بایست از سوی حاکم اسلامی داری حکم امامت جمعه باشد و اشخاص دیگر نمی توانند به جای امام جمعه انجام وظیفه نمایند.
حجه الاسلام حسین ابراهیمی  در ادامه یکی از مهمترین کارکردهای نماز جمعه را پرداختن به معارف اجتماعی، ارتقاء آگاهی‌های اجتماعی، سیاسی و دعوت از مردم به حفظ نظم و انظباط اجتماعی دانست. وی در پایان از پایگاه مهم وتاثیرگذار نماز جمعه بعنوان عامل انسجام  و وحدت ملت یاد کرد وافزود: استفاده از جوانان در ستادهای نماز جمعه، ایجاد فضای جذاب در محل نماز جمعه، راه اندازی مهدهای کودک در محل مصلی های نماز جمعه، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی هنری و دیگر برنامه های فرهنگی هنری، ورزشی و اجتماعی، قبل و حین برپایی نماز جمعه از جمله راهکارهای تقویت نقش نماز های جمعه در ارتقاء فرهنگی عمومی جامعه است.
برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع نماز جمعه با مسئولیت اداره کتابخانه های عمومی، اهدا جوائز برندگان مسابقات مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و ... در محل نماز جمعه توسط دستگاه‌های مختلف شهرستان و هماهنگی سرویس دهی ایاب و ذهاب برای نمازگزاران جمعه توسط فرمانداری شهرستان مصوبات جلسه ۸۵ شورای فرهنگ عمومی زرندیه بود.
۹ مرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید