اخبار

در حاشیه جلسه88شورای فرهنگ عمومی سمنان:

اهدای لوح تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کسب عنوان شهر خلاق کتاب به شهردار سمنان

اهدای لوح تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کسب عنوان شهر خلاق کتاب به شهردار سمنان
لوح تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مردم سمنان به مناسبت انتخاب این شهر به عنوان "شهر خلاق کتاب" روز سه شنبه در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان به شهردار سمنان اهداء شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان،در این مراسم در نشست هشتاد و هشتم شورای فرهنگ عمومی استان سمنان با حضور فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مدیران و مسولان این استان برگزار و لوح تقدیر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سیدعلی مرتضی نژاد شهردار سمنان اعطا شد.

در لوح اهدایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است.

کتاب در فرهنگ ایرانی اسلامی برجسته ترین و مهم ترین حافظ اندیشه ها و خرد بشری است، شهرهای ماندگار جهان اعتبار خود را از فرهنگ می گیرند و با نام بزرگان، شاعران، نویسندگان و فرهیختگان شان شناخته می شوند.

با عنایت به تلاش ها و تدوین برنامه های نوآورانه، مشارکت جویانه موثر و منسجم برای سال 1401 و کوشش مستمر همه نهادهای دولتی و غیردولتی و اجرای در اجرای آن ، این لوح به مردم فرهیخته و کتابخوان شهر سمنان به عنوان "شهر خلاق در ترویج کتابخوانی" هفتمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران اهداء می شود.

امید است با توسعه فعالیت های ترویج کتابخوانی و اجرای مبتکرانه و دقیق برنامه های ارائه شده در سال های آینده گام های بلندی در راه رشد و تعالی شهروندان آن دیار و اعتلای فرهنگ ملی برداشته شود.

سمنان در جشنواره پایتخت کتاب اقدامات و فعالیت های گسترده ای از جمله ارائه 20 طرح ابتکاری و خلاقانه ارائه و اجرایی کرد و با مشارکت دادن نهادهای مردمی و اداری توانست امسال برای اولین بار در زمره پنج شهر خلاق کتاب ایران قرار گیرد.

سمنان در حالی امسال در ردیف پنج شهر خلاق کتاب کشور از میان 195 شهر قرار گرفت که از 20 امتیاز شهرهایی که برای چندمین بار در این جشنواره شرکت می گردند برخوردار نبود و با ارائه طرح های ابتکارانه از جمله طراحی و ساخت کتابگردان الکترونیک (نامک) و نیز کارت هوشمند کتاب موفق به کسب این عنوان شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری امام جمعه سمنان در این مراسم ارتقای رتبه سمنان در طرح پایتخت کتاب را به دست اندرکاران آن تبریک گفت و از تلاش نهادهای مردمی و اداری برای تحقق این امر تجلیل کرد.

۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۴۴
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان |