اخبار

در راستای همکاری برای توسعه بازارپردازی فرهنگی؛

یازده دستگاه دولتی و خصوصی با شورای فرهنگ عمومی تفاهم‌نامه امضا کردند

یازده دستگاه دولتی و خصوصی با شورای فرهنگ عمومی تفاهم‌نامه امضا کردند
۱۱دستگاه دولتی و خصوصی در راستای همکاری برای توسعه بازارپردازی فرهنگی؛ با شورای فرهنگ عمومی تفاهم‌نامه امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی به نقل از خبرگزاری مهر، مراسم امضا و تبادل موافقت‌های همکاری برای توسعه بازارپردازی فرهنگی با حضور سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و نمایندگان ۱۱ دستگاه و مؤسسه دولتی، عمومی و خصوصی در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی برج آزادی برگزار شد.

سید مجید امامی در نشست خبری این برنامه با تشریح مجموعه اقدامات و پیگیری‌های انجام گرفته شده، گفت: در راستای کنار هم قرار دادن همه ظرفیت‌های فرهنگی برای تولیدات این عرصه، تلاش شد تا با همگرایی بین دستگاه‌ها و مؤسسات همکار و همراه بر اساس توافق و امضای تفاهمنامه همکاری، محصولات و صنایع تولیدی فرهنگی مستقیم به دست اشخاص حقیقی برسد.

وی افزود: معتقدیم نباید تک بُعدی سرمایه‌گذاری و حرکت کرد؛ حوزه صنایع فرهنگی دارای محصولات و تولیدات فراوانی است که باید همگان با همگرایی دست در دست هم وارد عمل شده و در جهت تولیدات محصولات و صنایع خلاق فرهنگی تلاش نمائیم.

مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف از امضای این تفاهمنامه‌ها گامی در جهت عملیاتی کردن تحقق زیست بوم فرهنگی است؛ برای تحقق راهبرد بازارپردازی فرهنگی، لازم است یک دیدگاه تحول‌گرا در بازسازی ساختار نهادهای فرهنگی کشور در نظر گرفته شود تا زمینه ظهور، بروز و توسعه فعالیت‌های بازارپردازی فرهنگی فراهم شود.

وی ادامه داد: نظام نهادی بازارپردازی فرهنگی اعم از ساختار زنجیره ارزش بازارپردازی فرهنگی، نگاشت نهادهای ذینفع و ساختار شبکه‌ها و فناوری‌ها است؛ تلاش ما این است تا بر اساس تفاهمنامه‌های امضا شده، هماهنگ‌سازی و هم‌راستاسازی ظرفیت‌های تولیدی، توزیعی و ترویجی نهادهای فرهنگی در جهت تحقق توسعه بازارپردازی فرهنگی در کشور صورت گیرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: این شورا، پس از برگزاری نمایشگاه تخصصی الگونما توسط دبیرخانه و به منظور تحقق بازارپردازی فرهنگی، «قرارگاه بازارپردازی فرهنگی» را با حضور نهادهای فرهنگی مؤثر و نخبگان فرهنگی کشور به منظور برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف تشکیل داد و امروز با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط این قرارگاه به مرحله همگرایی و امضای تفاهمنامه همکاری رسیده‌ایم.

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ۲۱:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید