اخبار

هشتمین اجلاسیه ارکان شوراهای فرهنگ عمومی استان تهران با حضور اعضا برگزار شد

هشتمین اجلاسیه ارکان شوراهای فرهنگ عمومی استان تهران با حضور اعضا برگزار شد
عصر امروز چهارشنبه هجدهم خرداد ماه، هشتمین اجلاسیه ارکان شوراهای فرهنگ عمومی استان تهران با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، محسن منصوری استاندار و محمد خراسانی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر امامان جمعه، فرمانداران، بخشداران و اعضای شورای فرهنگی استان تهران و شهرستان ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در این نشست که در محل باغ زیبا برگزار شد، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در چند ماه اخیر با تحولات اساسی که ایجاد شده  شورای فرهنگ‌عمومی، یکی از منظم ترین شوراهای وزاتخانه ای به حساب می آید.

وی با اشاره به فعالیت های مرتبط در بخش های دیگر وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اکنون چند کار مرتبط که در بخش های دیگر وزارت خانه فعالیت داشتند  ذیل این شورا فعالیت می کنند تا در جریان سیاست گذاری و عملیات واحد قرار گیرند.

اسماعیلی به کارگروه مد و لباس اشاره کرد و ادامه داد: در همین مدت رویداد های مختلفی در این حوزه تعریف شده و مهم ترینش جشنواره مد و لباس در تیر ماه است که تحول بسیاری را در این حوزه رقم خواهد زد.

وی با تأکید بر  انتقاد های فرهنگی  وارده به شورای فرهنگ عمومی، اضافه کرد: نمی توان از کارکرد و خروجی های خوب این مجموعه دفاع نکرد، نباید مشکلات فرهنگی در سال های گذشته  را تنها به شوراهای فرهنگ عمومی و شورای  عالی انقلاب فرهنگی ارتباط داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: این شورا ها  شامل بخش ها و  قسمت های مختلف هستند و امکان دارد در بعضی بخش ها خروجی مطلوب نداشته باشند، اما نباید اساس کار شوراها را زیر سوال برد.

وی با اشاره به فعالیت های شورای فرهنگ عمومی کشور یادآور شد: در حال حاضر کسانی  که سال‌ها در سطح اول مسائل فرهنگی کشور فعال هستند و در حقیقت دغدغه مند در این حوزه هستند امروز در شوراها در کنار هم قرار گرفته اند.

اسماعیلی به حرکت رو به جلو شورای فرهنگ عمومی تأکید کرد و افزود: امروز با حضور مستمر مدیران کل مراکز در جلسات و حضور هفتگی و دبیر شورا  در استان ها  یک شبکه بهم پیوسته را شاهد هستیم.

وی باتأکید بر اینکه شوراها باید به یک باور عمومی در بیاید،  ائمه جمعه  را کانون اصلی شوراها خواند و گفت: باید هسته سخت انقلاب را که ائمه، نماز و مساجد است حفظ  و تقویت شوند.

مسئله جمعیت یک مسئله فرهنگی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله جمعیت اشاره کرد و افزود: مسئله جمعیت اساسا یک مسئله فرهنگی است و مسئله اقتصادی نیست.

وی افزود: باید به نظام آموزشی و اشتغال که به هم پیوسته است در فرزندآوری توجه شود  و شورا می تواند در این مورد نقش آفرینی کند.

اسماعیلی گفت: چه در گذشته چه اکنون خانواده هایی که دچار مشکلات اقتصادی بیشتری هستند تعداد فرزندانشان نیز بیشتر است، پس نمی توان مسئله جمعیت را تنها به مسائل اقتصادی ارتباط داد.

۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۰:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید