اخبار

مدیر دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ؛

کارگروه تفریح و سرگرمی در شورای فرهنگ عمومی کشور ایجاد شود

کارگروه تفریح و سرگرمی در شورای فرهنگ عمومی کشور ایجاد شود
حجت‌الاسلام حسنی با بیان اینکه باید آسیب‌هایی که در حوزه حضور مردم در کویر پدید آمده هم مورد بحث و بررسی قرار گیرد خواستار ایجاد کار گروه تفریح و سرگرمی در شورای فرهنگ عمومی کشور شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، حجت‌ الاسلام « حجر حسنی سعدی » روز پنج‌شنبه ، ۲۹ اردیبهشت ماه 1401 در مراسم گردهمایی مسئله شناسی فرهنگی و اجتماعی سواحل کشور که در منطقه آزاد انزلی برگزار شد اظهار داشت : در طول شصت و هفتاد سال اخیر اساسا رویکرد ما نسبت به تفریح و سرگرمی مردم منفعلانه بوده و این تنها در حوزه سواحل نبوده است.

مدیر دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه گردشگری کویر برخلاف سواحل به علت هزینه‌هایی که دارد مختص برخی از اقشار شده است ابراز داشت : باید آسیب‌هایی که در حوزه حضور مردم در کویر پدید آمده هم مورد بحث و بررسی قرار گیرد و بخش عمده‌ای از این سبک زندگی مربوط به تفریحات و نوع سرگرمی مردم است .

حسنی ضمن تاکید بر ایجاد کار گروه تفریح و سرگرمی در شورای فرهنگ عمومی اذعان کرد : بازی‌های بومی و محلی ما باید نزدیک شود زیرا با تمام ابعاد فرهنگی کشورمان سازگار است و قطعا با اتخاذ چنین اقداماتی بخشی از مسائل حوزه سواحل بدون برخوردهای سلبی حل و فصل می‌شود .

وی سبک و رویکرد فرهنگی غرب را در حوزه سرگرمی و تفریح ایجاد یک خلا فکری دانست و گفت : اینگونه سبک‌ها با دین مبین اسلام و نوع زندگی ما مطابقت ندارد و باید از تفریح برای ایجاد پایه‌های رشد و تعالی فکر و اندیشه استفاده کنیم .

نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خاطر نشان کرد : به دبیرخانه شورای فرهنگی کشور پیشنهاد میکنم برای سرگرمی و تفریح مردم و دادن شیوه و الگو مبتنی بر مدل‌های اعتقادی دین مبین اسلام اقدام کند و به این ترتیب وارد فضاهای ایجابی شویم .۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید