اخبار

وزیر فرهنگ در رویداد پوشاک سنتی جهان اسلام :

برای تنوع بخشی مد و لباس، بیشترین بهره را از ظرفیت فرهنگ ایرانی و اسلامی ببریم

برای تنوع بخشی مد و لباس، بیشترین بهره را از ظرفیت فرهنگ ایرانی و اسلامی ببریم
محمدمهدی اسماعیلی در رویداد تخصصی پوشاک سنتی جهان اسلام گفت: مجموعه وزارت فرهنگ جهت تنوع بخشی در حوزه مد و لباس تمام تلاش خود را می کند تا بیشترین بهره را از ظرفیت بالای فرهنگ ایرانی و اسلامی ببرد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ در نخستین رویداد تخصصی پوشاک سنتی جهان اسلام که در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد، گفت: مجموعه وزارت فرهنگ با همراهی دولت اهتمام جدی برای ساماندهی بخش مد و لباس دارد و در این راستا از همه ظرفیت های بالقوه هنری استفاده خواهد شد.
وزیر فرهنگ در دولت مردمی خاطرنشان کرد:  وزارت فرهنگ جهت تنوع بخشی در حوزه پوشش با تاثر از مسیولیت اجتماعی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا از ظرفیت بزرگ فرهنگ ایرانی، اسلامی بیشترین بهره را ببرد.
وی ادامه داد: کارگروه ساماندهی مد و لباس موظف است تا با شناسایی همه ظرفیت های متعلق به فرهنگ کشورهای جهان اسلام، تمام این ظرفیت های فرهنگی، تمدنی را به عرصه بیاورد و ما به عنوان یک امت واحده اسلامی باید با برپایی چنین رویدادهایی به دنبال هم افزایی فرهنگی ملت های مسلمان باشیم
اسماعیلی در پایان گفت: نخستین رویداد تخصصی پوشاک سنتی جهان اسلام، برنامه آغازین برای مسیر هم افزایی با جهان اسلام است و مسلما رویدادهای اینچنین با برنامه ریزی مدون ادامه خواهد داشت.

گفتنی است نخستین همایش و جشنواره بین المللی پوشاک سنتی جهان اسلام به همت کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با همکاری مرکز مطالعات فرهنگ سیاسی و روابط بین الملل ماه و نهادهای علمی و فرهنگی از 8 تا 13 اردیبهشت 1401 ،ساعت 22-18 در برج میلاد تهران با حضور پژوهشگران ومقامات داخلی وخارجی برگزار می گردد.

توجه به مقوله فرهنگ به ویژه مد و لباس ایرانی اسلامی در سطح بین الملل و تبیین نقش انگاره های مشترک دینی کشورهای مسلمان در این هنر و صنعت با تاکید برنقش آن در اتحاد  کشورهای اسلامی از اهداف نخستین رویداد تخصصی بین المللی پوشاک سنتی جهان اسلام است .

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۱:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید