اخبار

سیستان و بلوچستان باید مقصد گردشگری مردم ایران باشد

سیستان و بلوچستان باید مقصد گردشگری مردم ایران باشد
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: سیستان و بلوچستان باید مقصد گردشگری مردم ایران باشد و یک روز به نام این استان در تقویم رسمی کشور ثبت شود تا فصل جدیدی از توجه همه ایران به این منطقه اختصاص یابد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، سید مجید امامی روز پنجشنبه در نود و هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان و رونمایی از برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور اظهار داشت: اگر پارلمان فرهنگی استان بهینه شود می تواند سیاست فرهنگی در تراز با جمهوری اسلامی داشته باشد. 
 
وی گفت: ظرفیت بالندگی تمدنی و فرهنگی در سیستان و بلوچستان وجود دارد و در صورتی‌که نگاه ها تغییر کند موفقیت های خوبی ایجاد خواهد شد و در برش استانی بویژه دبیرخانه شورا باید به زیست بوم توجه اساسی شود.
 
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور افزود: چهار موضوع زیست بوم در این استان شامل نقش بزرگ سیستان در تاریخ و تمدن اسلامی، فرهنگ و هنر بلوچ که این استان به عنوان تنها استان کشور میزبان این قوم با ارزش است که باید از این فرصت بخوبی استفاده کرد تا خود به خود آسیب های امنیتی برطرف شود، توجه به آینده مکران در منطقه و توجه به نخبگان سیستان و بلوچستان باید مورد توجه قرار گیرند.
 
وی بیان کرد: فرهنگ عمومی باید اصالت را حفظ کرده و تغییرات را پایش کند.
 
امامی خاطرنشان کرد: از سال ۶۴ که شورای فرهنگ عمومی راه اندازی شده بهم رسانی، رفع موانع و شناسایی ظرفیت ها در دستور کار قرار داشته و این سند استانی فصل جدید فعالیت شورا خواهد بود که اهمیت آن به اندازه شورای تامین و برنامه ریزی است.

۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ۱۹:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید