اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: بازنگری در رویکردهای شورای فرهنگ عمومی کشور در اولویت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: بازنگری در رویکردهای شورای فرهنگ عمومی کشور در اولویت است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب در پیوست این ابلاغیه بر اهمیت نقش و جایگاه شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید داشته اند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، محمدمهدی اسماعیلی در هفتصد و شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به پیوست احکام اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری افزود: شورای فرهنگ عمومی کشور یکی از مهمترین شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی است و وظیفه مهمی در حوزه فرهنگی عمومی بر عهده دارد و مناسب است با دستور جدید رهبر معظم انقلاب اسلامی در فعالیت های خود بازنگری داشته باشد.

وی در عین حال تاکید کرد: با توجه به وظایف این شورا و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، بازنگری در رویکردهای شورای فرهنگ عمومی از جمله اولویت‌های کاری این وزارتخانه به شمار می آید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: شورای فرهنگ عمومی دارای دو ماموریت در حوزه  دانش و علم و پیشرفت فعالیت های علمی و حوزه مسائل فرهنگی است. بر اساس دستاوردهایی که کشورمان در حوزه های علمی به دست آورده پیشرفت علمی به ویژه در سال های اخیر تا حدی محقق شده است.

وی افزود: بار اصلی فرهنگ عمومی کشور بر عهده شورای فرهنگ عمومی کشور است؛ به این معنا که شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اساس مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی کشور می‌تواند به تصمیم گیری و سیاستگذاری دقیق برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: کار متراکم ، قوی، علمی و دقیقی از سوی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور لازم است. باید از فرصت طلایی که انتخاب مردم و فضای مدیریتی کشور برای ما فراهم آورده بهره ببریم و بتوانیم برای دستورات مقام معظم رهبری در این زمینه پاسخ های معتبری داشته باشیم.

وی گفت: حتماً اقدامات فوری و آنی قابل پیگیری و انجام است و ما در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی باید به یک برنامه روشن با زمان بندی دقیق برای پیگیری دستورات مقام معظم رهبری برسیم.

در ابتدای این جلسه سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: هفتصد و شصت و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با پیش دستورهای ملاحظاتی در خصوص ورزش و فرهنگ عمومی، تحولات وقایع چهل و یکمین مجمع عمومی یونسکو و ملاحظات و ضرورت های فرهنگی روز دانشجو برگزار می شود.

 وی افزود: دستور جلسه این هفته شورا ابعاد فرهنگی، رسانه ای و اطلاع رسانی بحران کرونا در آستانه موج ششم و پساکرونا و اجرا و امکان سنجی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی کشور در خصوص کرونا است.

در این جلسه همچنین محمد خدادی مشاور وزیر و دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی کرونا به ارائه گزارشی با عنوان جریان رسانه و کرونا پرداخت.

همچنین در این جلسه اعضای حاضر به بیان نظرات و پیشنهادهای خود درباره مباحث جلسه پرداختند.

۳ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید