اخبار

برگزاری همایش شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان

برگزاری همایش شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان
همایش شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان باحضور رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و معاون حقوقی، امورمجلس واستان های وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی دراستانداری اصفهان برگزارشد.
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در همایش فرهنگ عمومی استان با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با مرور خاطرات تشییع شهدای عملیات محرم در اصفهان گفت: مسئولان فرهنگی باید بین مردم باشند تا درک درستی از وضعیت جامعه داشته باشند.
 
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی افزود: مبادا شورای فرهنگ عمومی وقت خود را فقط برای مصوبه گذراندن صرف کند.
 
وی تاکید کرد: امروز باید یک قرارگاه سیاست گذاری فرهنگی تشکیل شود تا تصمیمات منطبق با نبض فرهنگی کشور باشد.
 
نماینده، ولی فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان هم در این همایش گفت: انتظار داریم که مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان‌ها به کمیسیون فرهنگی مجلس برود.
 
آیت الله سید یوسف طباطبایی افزود: حضور مسئولان در بین مردم بسیار موثر و کاربردی است و اینکه رئیس جمهور وقت استراحت خود را در استان‌ها صرف میکند بسیار ارزشمند است.
 
معاون امور حقوقی و استان‌های وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گفت: سیاست گذاری‌های کاربردی فرهنگی باید در استان‌ها صورت پذیرد و ابتکار امور در دست استان‌ها باشد.
 
امیرحسین بانکی پورفردنماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور سه نفر از نمایندگان مردم اصفهان در این کمیسیون، اظهار داشت: چگالی و ظرفیت اصفهانی‌ها در کمیسیون فرهنگی مجلس زیاد است و این مساله زیبنده این استان به‌عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است.
 
وی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به اصفهان اضافه کرد: شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی این استان و آشنایی اعضای این کمیسیون با مسائل و مشکلات اساسی اصفهان در حوزه فرهنگ از مهم‌ترین اهداف این سفر است.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت که این استان با تعارض شدید فرهنگی مواجه است؛ ازیک‌طرف دارای ظرفیت‌های بسیار بالای فرهنگی است و از طرف دیگر محرومیت توأم با مظلومیت دارد که باید موردتوجه قرار گیرد.
 
سید محمد هاشمی افزود: حضور چهره‌های موثر کمیسیون فرهنگی در فرآیند‌های ریل گذاری فرهنگی باعث تاثیرگذاری بیشتر این کمیسیون شده است.
 
استاندار اصفهان نیز در این همایش با اشاره به لزوم جاری شدن مصوبات فرهنگی در متن جامعه گفت: باید در سیاست گذاری‌های فرهنگی دنبال همگرایی بود تا نتیجه بهتری به دست بیاید.
 
سید رضا مرتضوی با بیان اینکه سالن اجلاس سران در اصفهان تکمیل شده افزود: شایسته است که شرایطی فراهم شود تا دبیرخانه غیر متعد‌ها به اصفهان باید. 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: بنابر تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور روز ۲۵ آبان به نام اصفهان ثبت شده و با تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم رسمی کشور به ثبت می‌رسد.
 
در این جلسه که به صورت وبینار با شوراهای فرهنگ عمومی شهرستان‌های استان اصفهان برگزار شد، در ابتدا گزارشی از تشکیل کارگروه های ذیل شورای فرهنگ عمومی استان توسط دبیر شورا ارئه و در ادامه  امام جمعه شهرستان لنجان و رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کاشان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.  
 
خاطرنشان می‌شود در پایان این همایش از نقشه راه فرهنگی اصفهان در افق،۱۴۰۴رونمایی شد.
۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۰۷
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید