اخبار

بیانیه هیأت داوران ارزیابی شوراهای فرهنگ عمومی استان و شهرستان

بیانیه هیأت داوران ارزیابی شوراهای فرهنگ عمومی استان و شهرستان
در آستانه 14 آبان «روز فرهنگ عمومی» و به منظور تقویت و ارتقای سطح شوراهای فرهنگ عمومی استانها و شهرستانها، مقرر گردید تا از تلاش­ های ارزشمند شورای فرهنگ عمومی استانها و شهرستان ها ارزیابی و تقدیر به عمل آید.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور، در آستانه 14 آبان «روز فرهنگ عمومی» و به منظور تقویت و ارتقای سطح شوراهای فرهنگ عمومی استانها و شهرستانها، به تدبیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس شورای سیاست­گذاری ائمه جمعه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، مقرر گردید تا از تلاش­های ارزشمند استانها ارزیابی و تقدیر به عمل آید.

هیأت داوران پس از بررسی و ارزیابی داده­ ها و گزارش­ های ارسالی، 553 پایگاه (مرکز استان، شهرستان، بخش و شهر)، در دو مرحله کمی و کیفی به ارزیابی عملکرد شوراهای فرهنگ عمومی استانها پرداخته است که در مرحله کمی، بر اساس میانگین تعداد جلسات برگزار شده از ابتدای سال 1399 تا شش ماهه اول سال 1400، 142 شهرستان به مرحله بعدی راه یافتند.

در دور دوم این ارزیابی، 142 شورای مذکور با چهار شاخص انطباق دستور جلسات با نظام مسایل فرهنگی و اجتماعی منطقه، اتقان دستور جلسات، کارآیی مصوبات و میزان تحقق آنها مورد ارزیابی قرار گرفتند که نتیجه ارزیابی­ ها به شرح زیر می­ باشد. (لازم به ذکر است این ارزیابی ناظر بر گزارش جلسات است و اثربخشی میدانی آن در نظر قرار نگیرد.)

 

نظم در برگزاری تشکیل جلسات و فعال نمودن شوراهای شهرستانی

1-    هیأت داوری، دو مرکز استان مازندران و بوشهر را به عنوان شوراهای فرهنگ عمومی ممتاز معرفی می­ نماید که جا دارد از نمایندگان محترم ولی­ فقیه و رؤسای شورای فرهنگ عمومی، استانداران محترم، دبیران محترم و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی شوراهای فرهنگ عمومی این استانها کمال قدردانی به عمل آید.

2-    هیأت داوران پس از بررسی کمی و کیفی مذکور، شهرستانها و بخش­های ذیل را نیز به ترتیب به عنوان شوراهای منتخب در خور تقدیر معرفی می­ نماید:

شهرستان­های منتخب : نیک شهر سیستان و بلوچستان، بردسکن خراسان رضوی ، هندیجان خوزستان ، مهریز یزد ، ملارد تهران ، جاسک هرمزگان ، کبودر آهنگ همدان ، کازرون فارس ، محلات مرکزی، قاینات خراسان رضوی و لنجان اصفهان

بخش های منتخب: نوبندگان فارس، گلستان تهران و خلجستان قم

همچنین مقرر گردید از طرح ها و فعالیت های فرهنگی استانها و شهرستان های منتخب حمایت ویژه به عمل آید.
۲۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۳۷
روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید