اخبار

شورای فرهنگ عمومی یک فرصت برای پیشبرد برنامه های فرهنگی نظام و دولت است

شورای فرهنگ عمومی یک فرصت برای پیشبرد برنامه های فرهنگی نظام و دولت است

ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه مورخ 16/8/1400 در جلسه هیأت دولت ضمن اشاره به «اهمیت جایگاه شورای فرهنگ عمومی» از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست نسبت به رفع موانع فعالیت این شورا اقدام نماید.

توجه به فرهنگ، توجه به نیازهای اساسی مردم است. ما در شرایطی زندگی می‌کنیم که بدون اغراق باید گفت، رکن اصلی اجتماعی ما فرهنگ است. اگر چه دولت‌ها به دلیل وظایفی که نسبت به مردم دارند معمولاً متمرکز در حوزه اقتصاد هستند و اقتصاد را به عنوان یک اولویت اصلی قرار می‌دهند اما اقتصاد هم جدای از فرهنگ نیست؛ لذا مهمترین محمل پیشبرد اهداف فرهنگی در جامعه و دولت، استفاده از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی است.

با عنایت به اهمیت فرهنگ عمومی و تجلی آن به­عنوان حیاتی­ترین محور توسعه و پیشرفت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در گستره جغرافیای فرهنگی کشور، ارتقاء و تعمیق فرهنگ عمومی یکی از وظایف مهم شورای فرهنگ عمومی کشور به­عنوان یکی از شوراهای اقماری شورای­عالی انقلاب فرهنگی می­باشد. این شورا ضمن ایجاد فرصت هم­افزایی و همگرایی برای نهادهای فرهنگی، به­صورت زنجیره­ایی یکپارچه در سراسر کشور زمینه بهره­مندی بهره­مندی از یک ظرفیت بزرگ ملی را برای تحقق اهداف عالیه نظام فراهم آورده است.

بر همین اساس شورای فرهنگ عمومی کشور به­عنوان یک شورای فراقوه ایی با همکاری بخش­ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی کشور  نقش بسزایی در حل مسایل مبتلابه فرهنگی در کشور دارد و بنا به تأکید ریاست محترم جمهور در جلسه هیأت دولت ضرور است در اسرع وقت موانع فعالیت این شورا برطرف شود.

۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید