اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: گسترش شورای فرهنگ عمومی، صدر برنامه‌های این وزارتخانه است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: گسترش شورای فرهنگ عمومی، صدر برنامه‌های این وزارتخانه است
به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه در افق پیش رو گسترش شورای فرهنگ عمومی در صدر برنامه‌های این وزارتخانه قرار دارد، گفت: همه ابزارها در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید برای تحقق این سیاست‌ها باشد.
ریس شورای فرهنگ عمومی عصر شنبه در گردهمایی شورای فرهنگ عمومی سراسر کشور که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: در سفرهای استانی تاکید داریم که شورای فرهنگ عمومی در هر استان تشکیل تا این شورا با اعضای استانی و اعضای شهرستان ها در قالب پارلمان فرهنگی استان شکل بگیرد.

عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دولت مردمی، نگاه ما به شورای فرهنگ عمومی به عنوان یک فرصت برای ارتقای فعالیت های فرهنگی کشور است.

اسماعیلی افزود: این اتفاق و تاسیسی که شکل گرفت، ذیل شورای عالی انقلاب فرهنگی برای همین مسأله است که فضای فرهنگی کشور را به سمت سیاست های انقلاب تغییر داده و سرعت آن را بیشتر کنیم از طرفی جریان اصلی انقلاب به سمت تاسیس تمدن نوین و جامعه اسلامی باید از این گذر عبور کند.

وزیر فرهنگ خاطرنشان کرد: نهاد حقوقی و تشکیلاتی که برای تحقق جامعه اسلامی و زندگی اسلامی در نظام دیده شده، شورای فرهنگ عمومی است.

رئیس شورای فرهنگی عمومی کشور تاکید کرد: در افق پیش رو و در صدر برنامه های وزارت فرهنگ، گسترش شورای فرهنگ عمومی قرار دارد و نهاد سیاستگذار در موضوعات فرهنگی است؛ علاوه بر این، همه ابزارهای در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید برای تحقق این سیاست ها باشد.

در حاشیه این نشست با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماری از اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور از کتاب کار این شورا رونمایی شد.

۱۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۷:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید