اخبار

تبریز: پیاده روی اربعین تجلی اراده الهی برای عاشورائیان عالم است

تبریز: پیاده روی اربعین تجلی اراده الهی برای عاشورائیان عالم است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان گفت: پیاده روی اربعین تجلی اراده الهی برای عاشورائیان عالم است .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: در دورانی که نفسانیت بشر سوار بر موج صنعت و تکنولوژی و با پشتوانه سیاستی اومانیستی حمکرانی می‌کند ،شهدای ما به مثابه ستارگانی هستند که راه سعادت و زندگی متعالی را نشان می‌دهند تا ما راه را گم نکنیم.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری که دفاع مقدس را گنجینه‌ای عنوان کرده‌اند که باید استخراج شود،  افزود: نسل امروز ما می‌بایست با تکیه بر ارزشهای دوران دفاع مقدس و تبعیت از آرمانهای والای شهدا توانمندی خود را به منصه ظهور رسانده و خود را از  طوفان پوچ گرایی و پوچ اندیشی برهانند .

وی با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی،  اظهار کرد: پیاده روی اربعین تجلی اراده الهی برای عاشورائیان عالم است و ما نمی‌توانیم نسبت به جایگاه تاریخی این حرکت خودجوش و میلیونی انسانهای عصر ظهور بی تفاوت باشیم اما امسال به خاطر ویروس کرونا همه عاشقان حسینی نتوانستند در این همایش میلیونی حضور یابند.

وی اظهار امیدواری کرد تا سال آینده اربعینی پرشور و پرمحتواتر از همیشه و به دور از کرونا داشته باشیم.

وی با تقدیر از عملکرد و تلاش کمیته های تدوین برش استانی نقشه جامع مهندسی فرهنگی، اضافه کرد: امیدواریم آذربایجان شرقی جزو اولین استانها در کشور باشد که  این سند را ارائه می‌کند.

حجه الاسلام آل هاشم تصریح کرد: براساس گزارش های رسیده تدوین برش استانی این سند با سرعت قابل قبول و با کیفیت علمی و منطقی قابل توجهی در حال تکمیل است و در کمیته های پنجگانه  اقدامات ملی متناسب با اولویت های فرهنگی استان انتخاب شده است و در اکثر کمیته ها پس از تصویب اهداف ؛ اقدامات استانی متناسب با اهداف تصویب شده است و امیدواریم در اسرع وقت با همت همکاران عزیز در کمیته های مربوطه ؛ برنامه های متناسب با اقدامات استانی هم طراحی و برای تصویب نهایی به صحن علنی شورای فرهنگ عمومی استان ارائه شود .

۳ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید