اخبار

نماینده ولی فقیه در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران :

نماینده ولی فقیه در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران :

نماینده ولی فقیه در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران :
نماینده ولی فقیه در مازندران با اظهار این که کاهش و از بین بردن ناهنجاری‌های اجتماعی بویژه در موضوع مهم دینی و شرعی مانند عفاف و حجاب باید به دغدغه عمومی تبدیل شود ، گفت : رفع دغدغه‌های فرهنگی باید از حالت دستور خارج شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی روز شنبه 26 تیرماه 1400 در نشست شورای فرهنگ عمومی مازندران در ساری افزود : این که پس از گذشته چهار دهه از پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی عفاف و حجاب در وضعیت بسیار اسفناکی قرار داشته باشد ، جای بسی تاسف است و همه باید بپذیریم که در حوزه عفاف و حجاب اسلامی در کشور کم کاری و کم توجهی کردیم و همه مقصریم .


وی توضیح داد : بسیاری از مسایل ساده جوانان و نسل های امروزی را به درستی تبیین نکردیم ، نسبت به بسیاری از مسایل ساده شرعی و اسلامی آنقدر بی توجهی کرده ایم که لوث شده است و امروز برای حل این مسایل باید خودمان را مقصر بدانیم و توجیه کنیم که داریم تصمیم گیری و تصمیم سازی می کنیم.

امام جمعه ساری اظهار داشت : در جامعه اسلامی که انقلابش برای حفظ عفاف و حجاب بوده ، امروز کار به جایی کشیده شده که خانواده های متدین و اسلامی ما باید لباس های مورد نظر خود را با خیاطی در منازل فراهم کنند و بر عکس افرادی که هر نوع لباس و مد را نیاز داشته باشند ، در فروشگاه های رسمی دسترسی دارند و می توانند تهیه کنند.

محمدی لائینی گفت : انقلاب کردیم و مدیران دولتی انقلاب و اسلامی و اصناف اسلامی را تشکیل داده ایم ، اما امروز مد و لباس بیگانگان همه فروشگاه ها و البسه کشور را گرفته است و خانواده ها محجبه برای پوشش اسلامی خود نمی توانند لباس مورد نظر را در بازار پیدا کنند.

وی افزود : بررسی ها نشان می دهد امروز وضعیت مراکز گردشگری ساحلی و جنگلی مازندران  نیز به لحاظ رعایت شئونات اسلامی نامناسب است و در اقع رها شده است. سگ گردانی در خیابان ها و  ولنگاری در تفرجگاه های ساحلی ، خانه های مسافر و شهرک های خصوصی از معضلات جدی فرهنگی و اخلاقی در مازندران است و همه باید برای این مشکلات تلاش کنیم و تا زمانی که این مقولات تبدیل به دغدغه عمومی نشود ، نمی توانیم به نتیجه دلخواه برسیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت : برخی از مشکلات فعلی در حوزه مسایل اجتماعی و اخلاقی در گردشگری و عفاف و حجاب ناشی از خلاء قانونی است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در این بخش به صورت جدی ورود پیدا کنند.

۴ مرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید