اخبار

در جلسه شورای فرهنگ عمومی خلخال عنوان شد:

برگزاری همایش علما و روحانیون مبارز خلخال

برگزاری همایش علما و روحانیون مبارز خلخال
حجت‌الاسلام کریم اسدی، امام جمعه شهرستان خلخال در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان از برگزاری نخسین همایش نکوداشت علما و روحانیون مبارز خلخال خبر داد.
به گزارش دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، حجت‌الاسلام کریم اسدی، در جلسه شورای فرهنگ عمومی  با اشاره به پیشینه غنی تاریخی، فرهنگی و مذهبی خلخال با بیان اینکه تاریخ علمی و ادبی این منطقه یک ظرفیت فرهنگی ‌و مذهبی بزرگ و مهم برای استان اردبیل است، گفت: این ظرفیت و پتانسیل غنی برای معرفی استان و تقویت فرهنگ مذهبی تاثیرگذار است.
حجت‌الاسلام اسدی ضرورت مطالعه آثار علمی و فاخر علمای خلخالی را مورد تاکید قرار داد و با اعلام اینکه خلخال از دیرباز جایگاه علما و روحانیون مبارز و بزرگی بوده که در دامن این دیار تربیت یافته و در طول عمر خود در خدمت اسلام و مسلمانان در مناطق مختلف بوده‌اند، افزود: علما و روحانیون خلخال در صیانت از فرهنگ اهل بیتی، اقدامات ارزشمندی را انجام داده اند که باید برای نسل های آینده تبیین شود.
امام جمعه خلخال با اشاره به نقش مهم شورای فرهنگ عمومی در تدوین برنامه‌های پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: برگزاری همایش های بزرگداشت و نکوداشت مفاخر دینی و فرهنگی از اهم موضوعاتی است که باید مورد توجه این شورا قرار گیرد.
وی با اعلام اینکه نخستین همایش نکوداشت علما و روحانیون مبارز خلخال در تابستان سال جاری برگزار می شود، افزود: این همایش پس از ۲ سال تاخیر در برگزاری به علت شیوع کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی بیستم تیرماه امسال برگزار می‌شود.
حجت الاسلام اسدی با بیان اینکه اجرای این برنامه و این رویداد مهم فرهنگی و مذهبی بستگی به اعلام نظر ستاد کروناست، گفت:  در صورت موافقت این ستاد، این همایش  در محلی روباز و با توجه به شرایط جوی و همچنین مطابق با پروتکل‌های بهداشتی با حضور میهمانانی از مناطق مختلف کشورمان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا، مسئولان دست‌اندرکار برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را با مشکل جدی مواجه کرده، تصریح کرد: زمانی موافق اجرای برنامه‌های فرهنگی و همایش‌های مهم فرهنگی و مذهبی هستیم که برگزاری این گونه برنامه‌های حضوری مشکلی برای سلامت جامعه ایجاد نکند.
امام جمعه خلخال، ادامه فعالیت کمیته‌های زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی، تدوین برنامه‌های توسعه گردشگری و فرهنگی، تلاش برای حفظ میراث ماندگار فرهنگی منطقه، تقویت کانون خانواده و زمینه‌سازی برای حل ریشه‌ای مشکل اشتغال و آسیب‌های جدی طلاق و اعتیاد در جامعه را از دغدغه ها و انتظارات اعضای شورای فرهنگ عمومی دانست.
وی با اشاره به آثار بسیار مثبت فرهنگی برگزاری نخستین همایش تجلیل از مفاخر و مشاهیر خلخال در سال ۹۷ از سوی شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، گفت: با توجه به نقش برجسته علما و روحانیون مبارز برگزاری چنین همایش‌هایی زمینه آشنایی نسل جوان با نحوه مبارزات روحانیون این منطقه با رژیم طاغوت در دوران قبل از پیروزی انقلاب را فراهم خواهد کرد.
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۶
دبیرخانه شورا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید