اخبار

نماینده ولی فقیه در استان زنجان: کنگره شهدا در شان شهدا برگزار شود

نماینده ولی فقیه در استان زنجان: کنگره شهدا در شان شهدا برگزار شود
نماینده ولی فقیه در استان زنجان برگزاری کنگره شهدا در استان را حرکتی بسیار ارزشمند دانست و گفت: تدابیر اندیشیده شده برای برگزاری این برنامه معظم باید در شان شهدای عزیز استان زنجان تلاش شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، آیت‌الله خاتمی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره شعر و داستان طلوع گفت:شهادت دو چهره دارد، یک چهره آن خون و چهره دیگرش پیام است، شهادت در اسلام هدف نیست، بلکه هدف ارزش‌هایی است که شهادت به خاطر آن اتفاق می‌افتد.
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه مقدس‌ترین قداست‌ها در اسلام شهادت است، اضافه کرد: شهادت مقدس‌ترین اهداف در زندگی است، چرا که شیرین‌تر از جان شیرین است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به پیشینه شهادت در تاریخ اسلام گفت: شهادت راه امیرالمومنین (ع) است و پس از آن نیز در طول تاریخ ائمه معصومین (ع) در راه اسلام جان خود را فدا کردند.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع‌‎مقدس شاهد دلاورمردی‌های زیادی از سوی رزمندگان و شهدای اسلام بودیم، افزود: امروز گسست نسل‌ها موضوعی است که بیش از هر چیز دیگری ما را آزار داده و هر سال شاهد افزایش این گسست هستیم، به همین خاطر نیاز است که حماسه‌های بی‌بدیل دوران دفاع‌مقدس را به جوانان تبیین کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با یادآوری اینکه رشادت‌هایی که در دوران هشت سال دفاع‌مقدس اتفاق افتاد، باعث شده است که بعد از گذشته چند دهه، از این دوران به عنوان سند افتخار و سربلندی ایران اسلامی یاد شود، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های تاثیرگذار در گرامی‌داشت چنین حماسه‌هایی، برگزاری کنگره شهدا است که استان در حال آماده شدن برای برگزاری این کنگره ملی است.

وی برگزاری کنگره شهدا در استان را حرکتی بسیار ارزشمند دانست و گفت: تدابیر اندیشیده شده برای برگزاری این برنامه معظم باید در شان شهدای عزیز استان زنجان تلاش شود
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید