اخبار

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تبریز: تدوین و اجرای سندبرش مهندسی فرهنگی کشور در استانها

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تبریز: تدوین و اجرای سندبرش مهندسی فرهنگی کشور در استانها
مسئولان استان ها حامی اجرای سند مهندسی فرهنگی کشور باشند/ تاکید بر لزوم ثبات در تصمیم گیری های فرهنگی کشور
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انتظار داریم تمامی مسئولان استان ها حامی اجرای سند مهندسی فرهنگی کشور باشند.
حجت الاسلام سعیدرضا عاملی عصر چهارشنبه در هشتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم وجود ثبات در تصمیم گیری های فرهنگی کشور گفت: نباید با تغییر مسئولان و مدیران فرهنگی شاهد تغییر رویه در سیاست های این حوزه باشیم بلکه وجود ثبات در این بخش لازم و ضروری است.
وی ادامه داد: مردم آذربایجان شرقی و شهر تبریز همانطور که یکی از پایه های اساسی و محکم در پیروزی انقلاب اسلامی بوده اند، هم اکنون نیز در سازندگی و افتخارات علمی، اقتصادی و فرهنگی برای کشور پیشرو هستند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر توجه به مقوم های اصلی فرهنگ در شوراهای فرهنگ عمومی کشور گفت: فرهنگ عنصر هویتی داشته و این جنبه های خاص در میان یک ملت است که فرهنگ آن ملت را می سازد. 
وی، حفظ و استقرار انقلاب را به مصداق جهاد اکبر عنوان کرده و گفت: بازدارندگی فرهنگی از قدرت فرهنگی سرچشمه می گیرد و طمع دشمن وقتی از کشور ما بریده خواهد شد که به اندازه کافی در این حوزه قوی باشیم. 
عاملی، سه عنصر تاثیرگذار در قدرت فرهنگی را «عشق به اسلام»، «عشق به نظام سیاسی» و «عشق به حوزه تمدنی و فرهنگی» دانسته و گفت: اگر این سه عامل وجود داشته باشد، شاهد قدرتمندی فرهنگ آن ملت خواهیم بود اما در صورت نبود این عوامل، فرهنگ نیز به همان میزان ضعیف خواهد شد. 
وی با اشاره به پیش بینی 304 اقدام در سند مهندسی فرهنگی کشور گفت: در نسخه دوم سند شاهد تدوین پنج برنامه جدید همچون توجه به برش های استانی سند و دخالت سند در برنامه های پنج ساله هستیم. 
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انتظار داریم تمامی مسئولان استان ها حامی اجرای این سند باشند چرا که این سند، همچون سایر قانون ها، لازم الاجرا بوده و به عنوان حکم قانونی، الزام و استحکام لازم را برای اجرا دارد. 
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید