اخبار

مراغه: بررسی مسایل حاشینه نشینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان

آسیبها و چالشهای فرهنگی آموزشی مناطق حاشیه نشین شهرستان مراغه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شورای فرهنگ عمومی مراغه عصر روز یکشنبه 21 دیماه در دفتر امام جمعه شهرستان این شهرستان تشکیل جلسه داد .

آیت الله محمدتقی پورمحمدی در این جلسه اظهار داشت: توسعه متوازن خدمات شهری و توجه مساوی به مناطق کمتر توسعه یافته می تواند در حل بسیاری از مشکلات و مسایل فرهنگی تاثیرگذار باشد.

عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با انتقاد از وضعیت مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر گفت: وضعیت ظاهری بسیاری از روستاها از محلات حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار مناسب تر است و این موضوع نشان دهنده ضعف و عدم نظارت کافی از سوی برخی دستگاه های متولی است.

وی گفت: ضعف در نظارت و ناهماهنگی بین برخی از دستگاه های خدمات رسان در اجرای پروژه ها موجب وضعیت این چنینی شده است که باید با برنامه ریزی دقیق و علمی این مشکلات را ریشه یابی و رفع کرد.
امام جمعه مراغه تاکید کرد: در همین راستا باید در خصوص مسایل فرهنگی مناطق کم برخوردار ریشه یابی و کار کارشناسی انجام شود.
وی اضافه کرد: نباید مسایل فرهنگی تنها در جلسات و آن هم به صورت تشریفاتی مطرح شود و باید با استفاده از کارشناسان در کنار مسوولان موارد و مشکلات را ریشه یابی و پس از آن ریشه کن کنیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این جلسه گفتبیکاری یکی از اصلی ترین معظلات شهرستان است و برای رفع این مشکل باید ابتدا فرهنگ اشتغال تغییر پیدا کند.
سید علی موسوی گفت: متاسفانه بیشتر جوانان دنبال شغل اداری هستند و بیشتر مراجعات در ملاقات های عمومی در خصوص اشتغال و داشتن شغل اداری است.
وی گفت: در حال حاضر شاهد رغبت کم دانش آموزان به رشته های فنی و ریاضی هستیم و این موضوع در آینده به مشکل اساسی شهرستان تبدیل خواهد شد.
وی تاکید کرد: باید فرهنگ سازی در خصوص سوق یافتن دانش آموزان به رشته های هنرستانی از سوی دستگاه های متولی و به خصوص آموزش و پرورش افزایش یابد.
 
فرمانده سپاه مراغه نیز در این جلسه گفت: سپاه مراغه در راستای توجه به مشکلات مناطق کم برخوردار شهری اقدام به برگزاری کارگاه ها و کلاس های مختلف حرفه آموزی در طول چند سال گذشته کرده است.
سرهنگ پاسدار سعید رشیدی گفت: تهیه تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت، توزیع کمک های مومنانه در مناطق حاشیه شهری و اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی در این مناطق از دیگر برنامه های سپاه مراغه است.

۲۲ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید