اخبار

رئیس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی: تاکید بر اهمیت حوزه فرهنگ عمومی

رئیس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی: تاکید بر اهمیت حوزه فرهنگ عمومی
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، رئیس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی بر جایگاه و اهمیت فرهنگ عمومی و جلسات شورای فرهنگ عمومی تأکید نمود.

حجه‌الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان در ادامه ضمن تقدیر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتخاب شخصیتی فرهنگی برای مدیریت مجموعه‌ی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، گفت: ما انتظار داریم در دوره‌ی مدیریت دکتر سیدقاسم ناظمی، سیاست‌ها، مقررات، ضوابط و آیین‌نامه‌های عمومی و خاص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محدوده‌ی استان بیش از پیش بومی سازی شود و البته این امر از رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز است.

وی، تقویت روح تحقیق و ابتکار در زمینه‌های فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی، از طریق تشویق و حمایت نویسندگان، شعرا، ادبا و هنرمندان استان و همچنین معرفی و بزرگداشت شخصیت های فرهنگی استان را خواستار شد و تاکید کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که مسئولان استانی از حال اصحاب فرهنگ و هنر مطلع باشند.

نماینده ولی فقیه در استان،‌ بر لزوم توجه بیش از پیش به فرهنگ و هنر بومی و حمایت و نظارت توامان به اهالی فرهنگ و هنر را  تاکید کرد.

وی افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا اصحاب فرهنگ و هنر متاسفانه متحمل خسارتهایی شدند که امیدواریم حمایت‌های کافی و وافی برای جبران بخشی از این خسارتها از ایشان انجام گیرد.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: امروزه شناخت افکار عمومی یکی از سرفصل‌های مدیریت اثربخش در جهان است و افکار عمومی را باید به عنوان یکی از گسترده‌ترین پدیده های جمعی بدانیم که با پویایی خود می‌تواند یک جامعه را متحول سازد و از این رو مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که  دبیر شورای فرهنگ عمومی استان هم هست باید برای نهادینه کردن این امر که شورای فرهنگ عمومی استان به عنوان متولی سیاستگذاری فرهنگ عمومی است اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به انتخاب شورای فرهنگ عمومی آذربایجان نشرقی به عنوان شورای فرهنگ عمومی الگو در سطح کشور، خاطرنشان کرد: امیدواریم نظم حاکم در برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی همچنان ادامه دار باشد.

حجه‌الاسلام آل هاشم انجام امور لازم برای حمایت و هدایت و نظارت بر مطبوعات را  یکی از وظایفی برشمرد که می‌بایست بیش از پش مورد توجه قرار گیرد.

 وی  با اشاره به تلاش‌های انجام شده  برای نظارت و ایجاد توازن در حوزه‌ی مطبوعات گفت: جای یک روزنامه با گستره‌ی  سراسری در استان ما خالی است و می‌بایست این خلاء برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان، برقراری عدالت نسبی در بین روزنامه های محلی را یکی از کارهای ضروری در این حوزه دانست.

وی با اشاره به اینکه از تمام مسئولان استانی در طول دوران مسئولیتشان حمایت خواهد نمود، تاکید کرد: مدیر فرهنگی می‌بایست تمام سلیقه‌ها را به یک چشم ببیند و در کار فرهنگی مسئله جناح بندی و سیاست کاری نباید حاکم باشد.

 

۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵
https://azarsh.farhang.gov.ir |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید