اخبار

با حضور استاندار اردبیل:

شورای فرهنگ عمومی مشگین شهر تشکیل جلسه داد

شورای فرهنگ عمومی مشگین شهر تشکیل جلسه داد
با حضور استاندار و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، حجت الاسلام باوقار، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین شهر با اشاره به اهمیت شورای فرهنگ عمومی گفت: اجرائی شدن مصوبات شورا، یکی از نقاط مثبت آن بوده است و مسائل مختلف به صورت دستور جلسه، توسط اعضای شورای فرهنگ عمومی طرح گردیده و مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: یکی از مسائل مورد بحث در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین شهر، مسئلۀ آسیب های اجتماعی در این شهرستان است که در این خصوص، باید مسائل بطور جدی مورد نظر قرار گیرد و ریشه یابی گردد.

باوقار بیان کرد: برای درمان آسیب های اجتماعی نیاز به اتخاذ روش های متناسب با شیوه های درمان آن بود و در این راستا، تقویت مبانی اخلاقی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی اظهار داشت: اخلاق و بخصوص اخلاق اسلامی یکی از ابزارهای بازدارنده در آسیب های اجتماعی است و جامعه ای که فقر اخلاقی و فقر مذهبی را داشته باشد طبعاً دچار آسیب های اجتماعی خواهد گشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین شهر ضمن اشاره به عوامل مختلف زمینه های آسیب اجتماعی، تقویت بنیه های فکری و معنوی را راه علاج حل موضوع دانست.

اکبر صمدی فرماندار مشگین شهر در ادامه نشست به ارائۀ گزارشی مستند در خصوص آسیب های اجتماعی در شهرستان مشگین شهر پرداخت و آموزش خانواده ها را در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مهم قلمداد نمود.

عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز گفت: یکی از شاخصه های که میشود سطح فرهنگی منطقه را سنجید شخصیت هایی است که در آن منطقه زندگی کرده اند یا از آن منطقه برخاسته اند.

وی افزود: ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان مشگین شهر نیز در این مورد، بسیار قابل توجه است و با نگاه به شخصیت های تأثیرگذار این شهرستان، ابعاد مختلف فرهنگی شهرستان مشهود است.

درادامه جلسه محمد رستمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشگین شهر به ارائۀ گزارش در خصوص برنامه های فرهنگی و هنری این شهرستان پرداخت.

اکبر بهنامجو استاندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در این نشست گفت: انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی بود و مواظبت و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی وظیفۀ تمامی افراد جامعه و بخصوص دستگاههای اجرائی است.

وی افزود: در ابعاد عمرانی و اقتصادی کارهای خوبی در استان و شهرستان مشگین شهر انجام گرفته است و شهرستان مشگین شهر نیز توانسته مسیر توسعه را بخوبی پیدا کند همزمان در بعد فرهنگی نیز تلاش های خوبی صورت گرفته و باید اهتمام بیشتری نیز گردد.

بهنامجو بیان کرد: برنامه های فرهنگی و هنری نیاز به همدلی و همکاری دارد و در این خصوص موزانه کاری صورت نگیرد و دستگاههای مربوطه بصورت هماهنگ و با همکاری عمل نمایند.

وی اظهار داشت: یادگیری مهارت های زندگی یکی از موارد بسیار مهم در حل معضلات اجتماعی است و امر آموزش مهارت های زندگی در کاهش آسیب های اجتماعی نباید نادیده گرفته شود.
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۷:۴۸
دبیرخانه شورا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید